השקעות נדל"ן בדובאי

דובאי, אשר הפכה לאחד היעדים התיירותיים החמים והאטרקטיביים ביותר, אינה מושכת רק תיירים המגיעים לביקור קצר, אלא הופכת בשנים האחרונות לביתם של משקיעי נדל"ן רבים. משקיעים אלו, הבינו את פוטנציאל הרווח הטמון בהשקעות נדל"ן בנסיכות, בה האוכלוסייה המגוונת רק הולכת וגדלה בהתמדה והחליטו להצטרף גם הם ל"חגיגה".

השקעה בנדלן נחשבת לאטרקטיבית כאשר ישנם ביקושים גבוהים למגורים בנכסים המדוברים, כאשר התשואה נאה וכאשר הרגולציה והתנאים הנדרשים מהמשקיעים נוחים ומאפשרים להם ליהנות מהשקעה נוחה ובטוחה. כמו כן, ערים הנחשבות לבטוחות וסובלניות עבור אוכלוסייתן ותייריהן נחשבות לאטרקטיביות אף יותר. כך, הפכה דובאי לאחד ממוקדי ההשקעות בנדל"ן האטרקטיביים ביותר בתקופתנו ובקרב מדינות האזור.

מידע חיוני

בשנת 2002 הוצא באיחוד האמירויות צו, המעניק למי שאינם בעלי אזרחות מקומית את הזכות להחזיק נכס בדובאי. פעולה זו של השלטון, הביאה גל משקיעים זרים ויצרה תנופת בניה מסיבית, אשר יצרה הזדמנויות השקעות נדל"ן בדובאי בתחום הדיור, הקיימות גם כיום ומהוות מוקד משיכה למשקיעי נדל"ן מכל רחבי העולם.

על מנת שתחום זה יישמר בשליטה של הרשויות, נוצרה מערכת חוקים ותקנות מוסדרת, שמטרותיה לפקח על הפעילות בתחום ובמקביל להגן על האינטרסים של משקיעי הנדל"ן.

מחלקת הקרקעות של דובאי Dubai Land Department (DLD) – זהו הגוף הממונה על כל הנושאים הנוגעים לרישום מכירת ורכישת קרקעות, כמו גם לאישור, ארגון ותיעוד עסקאות הנוגעות לקרקעות ונכסי נדל"ן בדובאי.

כיום, מציע גוף זה כ-30 שירותים עיקריים הנדרשים עבור מבצעי עסקאות נדל"ן ומעל 200 שירותים נוספים הנוגעים לפעילות בתחום זה ובהם רישום קרקעות, רישום ורישוי בעלי מקצוע בתחום הנדל"ן, פיתוח מסגרת רגולטורית לניהול השקעות נדל"ן, הפצת המידע ונדרש והחוקים הרלוונטיים לעוסקים בתחום ולמבצעי עסקאות נדל"ן ועוד.

באתר של מחלקת הקרקעות מרוכז ומפורסם מידע על עסקאות נדל"ן באופן שבועי וחודשי, כך שהמשקיעים יוכלו להישאר מעודכנים לגבי המחירים העדכניים בשוק הנדל"ן.

תחת גוף זה פועל גם המרכז לניהול וקידום השקעות נדל"ן (Real Estate Investment Management and Promotion Center), המהווה את זרוע ההשקעות של הגוף. המרכז אחראי על תמיכה בהשקעות של מקומיים ושל זרים ועל פיתוח סביבה רגולטורית מפוקחת, תוך עידוד הפעילות בשוק באמצעות קידום השקעות מיידיות וארוכות טווח.

אתר מחלקת הקרקעות של דובאי.

סוכנות רישום המקרקעין Real Estate Registration Agency (RERA) – זוהי זרוע רגולטורית שנועדה ליצור בתחום הנדל"ן סביבה ידידותית ותומכת, המבוססת על שיטות עבודה מקובלות בינלאומיות, שנועדו לשמור על האינטרסים של בעלי העניין והמשקיעים בתחום הנדל"ן.

סוכנות זו הוקמה בשנת 2007 על מנת לקבוע את מערכת החוקים והמנגנונים המשפטיים, במטרה להסדיר את פעילות חברות התיווך והפיתוח בתחום הנדל"ן. הגוף עוקב אחר כל פרויקט פיתוח בתחום מבחינה פיננסית וטכנית, כדי להגן על האינטרסים של המשקיעים. בנוסף, עוקב הגוף אחר העוסקים בתחום ופעילותם ומוודא כי יזמים, מתווכים ואנשי מקצוע בתחום הנדל"ן אכן מורשים לעסוק בו וכי מכירים את החוקים והתקנות ופועלים על פיהם. בהתאם, מטיל הגוף קנסות ועונשים על הפרות של תקנות וחוקים.

מערכת Ejari לרישום חוזי שכירות – מערכת הרישום המקוונת שנוצרה על ידי RERA נועדה להסדיר ולבצע תיעוד של כל חוזה שכירות בשוק השכירות של דובאי. המערכת הינה חינמית ומסייעת לעמוד בדרישות החוק של העיר ובחזון של RERA להגן על זכויותיהם של היחידים ולהקים מערכת רגולטורית חזקה ומפוקחת בשוק השכירות המקומי.  

הרישום למערכת נדרש בין היתר גם להסדרת שירותי החשמל והמים בדובאי (DEWA - Dubai Electricity and Water Authority).

על מנת לבצע את הרישום נדרשים המסמכים הבאים:

 1. העתק שטר הבעלות
 2. העתק חוזה השכירות
 3. העתק דרכון של המשכיר
 4. העתק דרכון ודף הוויזה של השוכר.

חיובי RERA עבור רישום חוזה שכירות הינם 160 דירהם. תהליך ההרשמה פשוט למדי ומסתיים לאחר הגשת המסמכים הנדרשים וביצוע התשלום.

תושבות למשקיעי נדל"ן – רוכשים נכס ומקבלים ויזת תושב

כחלק מעידוד השקעות נדל"ן בדובאי, נהנים המשקיעים בנכסי מגורים מתנאי ויזת תושבות ידידותיים. על פי תנאים אלו, זכאים לוויזת תושבות מי שמשקיעים סכום של 750 אלף דירהם ומעלה במגורים, כאשר מקסימום 50% מהסכום נלקח כמשכנתא. מדובר על השקעות בנכס יחיד למגורים בלבד (לא נכסים מסחריים), אשר בנייתו הושלמה והבעלות עליו הועברה במלואה. כמו כן, אם מדובר בעלות משותפת על נכס, על חלקו של כל שותף להיות שווה ערך ללפחות מיליון דירהם.

תקופת הוויזה הניתנת למשקיעים אלו נעה בין 3 שנים ל-5 שנים ונשמרת כל עוד המשקיע ממשיך להחזיק בבעלות בנכס. האשרה ל-3 שנים ניתנת למשקיעים 750 אלף דירהם בנכס, בעוד מי שמשקיעים בנכס השווה 5 מיליון דירהם, ייהנו מאשרה למשך 5 שנים.

קניית נכס למטרת השכרה

אחת המגמות הפופולאריות בדובאי בתחום ההשקעות הנדל"ן הינה קניית נכס למטרת השכרתו. הביקוש הרב להשכרת דירות לטווח קצר כמו גם העניין הרב של תיירים בשהייה בדירות במקום בבתי מלון הופכות את השקעה זו לכדאית ביותר.

כך, השקעה ברכישת נדל"ן למטרת השכרה מהווה השקעה כדאית ובטוחה למדי, עם מחירים ותוכניות תשלום כדאיים ותשואה ממוצעת העומדת על כ-5% - 6% עבור נכסים מוכנים ובאזורים מבוקשים ואטרקטיביים אף יותר.

תשלום מס על נכסים

על הנכסים הנרכשים בדובאי לא משולם מס, גם כשמדובר בתושבי חוץ, מה שהופך את עסקאות הנדל"ן למשתלמות אף יותר. מס ישולם רק אם הנכס מיועד למגורי הבעלים עצמם או למגורי סטודנטים או עובדים. עם זאת, כל תושבי דובאי, הן בעלי הנכסים והן השוכרים, משלמים מס עירוני בגובה 5% מהכנסות השכירות השנתיות של הנכס, המיועדות למימון שירותים מקומיים.

עבור העברת בעלות הנכסים ישולם בדובאי מס בגובה 4%, המוטלים באופן שווה על הקונה ועל המוכר, אך לרוב דמי ההעברה משולמים בפועל על ידי הקונה.

תהליך הרכישה

עם קבלת ההחלטה לביצוע רכישת נכס, חותמים המוכר והקונה על הסכם זיכרון דברים. במעמד זה משולם סכום פיקדון ראשוני העומד על לא יותר מ-100,000 דירהם,  עבור דירות ווילות. אם הקונה מחליט לבטל את העסקה ,סכום הפיקדון לא יוחזר. יתרת התשלום עבור הנכס תבוצע במעמד העברת הבעלות.

השקעת ישראלים בנדל"ן בדובאי

דובאי הפכה כידוע לאחד היעדים האהודים ביותר על ידי תיירים בכלל ועל ידי הקהל הישראלי בפרט. כך, נוצר ביקוש משמעותי לדירות בקרב קהל ישראלי, המהווה פוטנציאל רווח משמעותי, בעיקר עבור בעלי נכסים ישראלים המשכירים את נכסיהם באמירות.

מעבר לכך, עצם היותה של דובאי בפריחה מתמדת מבחינת התפתחות עירונית וטכנולוגית, כמו גם תדמיתה היוקרתית ורמת הפשיעה האפסית, יוצרות סביבת השקעה אידיאלית למשקיעי וכרישי הנדל"ן המחפשים להשקיע במקום בטוח, אטרקטיבי ומבוקש.

כך, משקיעים ישראלים רבים כבר גילו את ההזדמנות העסקית המוצעת בתחום הנדל"ן בדובאי וממהרים לנצל אותה, במיוחד לאור העובדה כי הביקוש הרב לרכישת דירות משפיע גם על מחיריהן ויוצר מגמת התייקרות.

רוצים לקבל מאתנו הצעה להשקעות בנדל״ן בדובאי?

דובאי הופכת בשנים האחרונות לביתם של משקיעי נדל"ן רבים המנצלים את פוטנציאל הרווח הטמון בהשקעות נדל"ן בנסיכות.

מלאו את הפרטים שלכם בטופס שכאן - ואנו נדאג לתת לכם את כל המידע ולהכין עבורכם הצעה סופר משתלמת, מבטיחים!

  השקעות נדלן בדובאי
  למי לשלוח את ההצעה?
  רכישת נכס
  להשקעהלמגורים
  גובה ההשקעה
  עד מיליון שקלים1-2 מיליון שקלים ₪מעל 3 מיליון שקלים
  * שדה חובה
  *שירות זה מוצע לגולשי האתר, הפרטים מועברים לסוכנות נדל"ן בדובאי אשר אינה קשורה לאתר ואין אנו נושאים באחריות לתהליך הרכישה ו/או ההשקעה.

  © 2024 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
  פתיחה בווצאפ
  היי, חושבים לטוס לדובאי? לחצו להתייעץ 😊
  Scan the code
  איזה כיף! מתכננים חופשה בדובאי? 😊
  כיצד נוכל לעזור לך שיהיה לך את החופשה המושלמת?
  מלון מפנק, אטרקציות, ביטוח נסיעות, רכב, אולי רכב יוקרה?
  דילוג לתוכן