תקשורת וכרטיסי סים בדובאי

בעידן הדיגיטלי, אנו לא מסוגלים להתנתק מהמכשירים הניידים 📱 שלנו אפילו לרגע. אנשי התקשורת בדובאי מבינים את הראש של דור ה-Y מצוין ולכן דאגו לכם לפריסה רחבה ומקיפה בכל העיר, כדי שתוכלו לגלוש, להתקשר ולהעלות לסטורי את התמונות המושלמות שלכם.

עם הצטרפותן של איחוד האמירויות ובראשן דובאי לרשימת היעדים החמים עבור התייר הישראלי, עולה הצורך בהבנת אמצעי התקשורת הזמינים לתיירים. להלן מידע חיוני לתייר הישראלי על כרטיסי הסים והתקשורת בדובאי.

הערה חשובה! דובאי ואיחוד האמירויות חסומות לשיחות VoIP (שיחות על גבי רשת האינטרנט) לכן, עם סים מקומי הנרכש בדובאי אין אפשרות לבצע שיחות ווצאפ (שיחות קוליות ווידיאו) או שיחות קוליות בפייסבוק. נכון לרגע זה, ניתן לעשות שיחות זום, גוגל האנגאאוטס וסקייפ לעסקים בלבד, כאשר כל שאר האפשרויות נשארות חסומות.

תקשורת וכרטיסי סים בדובאי

מתחברים בשמחה

תיירים רבים נוהגים לרכוש כרטיס סים מיד עם נחיתתם במדינה הזרה אותה מבקרים. המנהל הכללי לענייני זרים של דובאי קבע כי תיירים בדובאי לא יצטרכו לרכוש כרטיס סים, אלא יקבלו אותו בחינם.

כן, קראתם נכון! כל תייר מעל גיל 18 המגיע לדובאי זכאי לקבל כרטיס סים ללא תשלום, עם הגעתם לשדה התעופה, הטעון מראש ב-1GB לגלישה ותמיכה ברשת 5G. הכרטיס יינתן בדלפק ביקורת הגבולות המאוישת ויהיה תקף ל-30 ימים או 24 שעות מרגע הפעלתו.

פרויקט זה של מתן כרטיס סים בחינם לכל תייר נקרא "Connect With Happiness" והרשויות מאמינות כי הוא ישפר את האושר של התיירים המגיעים לדובאי. הפרויקט הינו חלק מצעדים הננקטים על ידי הרשויות מתוך מדיניות קבועה שמטרתה להבטיח כי התיירים נהנים משהייתם במדינה ומאושרים מביקורם בה.

את הכרטיס, השייך לספקית בשם Du (עליה נרחיב בהמשך), ניתן להטעין אונליין, באחת משלוש חבילות מיוחדות בעלות של 49 / 99 / 139 / 189 או 299 דירהם לגלישה ללא הגבלה באתר החברה. באתר זה ניתן גם לקבל מידע על אופן הפעלת כרטיס הסים.

על מנת להפעיל את כרטיס זה, כל שתצטרכו לעשות הוא לחייג *122#, להכניס את מספר הדרכון ותאריך ההגעה ואת שם המדינה. לאחר מכן תקבלו הודעת SMS המאשרת את תחילת השירות ותתבקשו לחייג 135 על מנת לבחור את שפת השירות. זהו, אתם יכולים להתחיל!

חשוב שתדעו שגם הסים אותו מקבלים מתנה בדובאי חסום לשיחות ווצאפ (שיחות קוליות ווידיאו).

ספקיות התקשורת המקומיות

בדובאי ישנן שתי ספקיות תקשורת מקומיות המספקות שירותים למכשירים ניידים: Du ו-Etisalat. מכיוון שישנן רק שתי חברות המתחרות על השוק, המחירים הינם בהתאם ונחשבים לגבוהים יחסית למדינות אחרות.

חברה שלישית המציעה את שירותיה הינה וירג'ין מובייל (Virgin Mobile).

מבחינת הפריסה של חברות אלה, נראה כי Etisalat מכסה שטחים נרחבים יותר במדינה באיכות שימוש גבוהה יותר ועל כן נראה שעדיפה על Du מבחינה זו. עם זאת, גם הפריסה של Du לא רעה כלל. שתי החברות תומכות בגלישה בטכנולוגיית ובאיכות G5, אך Etisalat נחשבת כטובה ביותר מבחינת הגלישה בטכנולוגיה זו באיחוד האמירויות.

חבילות התקשורת של חברת Etisalat: החברה מציעה ארבע חבילות לתיירים (בתשלום מראש):

  • בעלות של 49 דירהם - תקבלו 2.0GB גלישה ו-30 דקות שיחה.
  • בעלות של 79 דירהם - תקבלו 4.0GB גלישה ו-30 דקות שיחה.
  • בעלות של 125 דירהם - תקבלו 6.0GB גלישה ו-120 דקות שיחה.
  • בעלות של 200 דירהם - תקבלו 22.5GB גלישה ו- 525 דקות שיחה.

כל אחת מהחבילות תקפה ל-28 ימים בלבד מרגע רכישתן.

* ברכישת חבילות אלה תקבלו גם 100 דירהם זיכוי לשירות Careem (ה-Uber המקומי) מתנה.

» מידע נוסף ועדכני על חבילות אלה וחבילות נוספות ניתן למצוא באתר החברה

חבילות התקשורת של חברת Du: כפי שציינו קודם, מיד עם הגעתכם לדובאי, תוכלו לקבל את כרטיס הסים של חברת Du הטעון כבר מראש ב דקות שיחה ו-20 מגה גלישה, ללא כל חיוב. לאחר מכן, תוכלו לרכוש מחברה זו את אחת משלוש החבילות הבאות:

  • בעלות של 55 דירהם - תקבלו 0.5GB גלישה ו-20 דקות שיחה (חבילה זו תקפה ל-7 ימים).
  • בעלות של 75 דירהם - תקבלו 2.0GB גלישה ו-40 דקות שיחה (חבילה זו תקפה ל-14 ימים).
  • בעלות של 110 דירהם - תקבלו 3.5GB גלישה ו-50 דקות שיחה (חבילה זו תקפה ל-14 ימים).

* דקות השיחה בחבילות אלה תקפות לשיחות בינלאומיות.

» מידע נוסף ועדכני על חבילות אלה וחבילות נוספות ניתן למצוא באתר החברה

חבילות התקשורת של Virgin Mobile: החברה מציעה חבילה חודשית, חצי שנתית או שנתית. כמו כן, ניתן לבקש חבילות מותאמות אישית בהתאם לאופן השימוש וכמות הגלישה הצפויים.

  • החבילה החודשית מתחילה מעלות של כ-83 דירהם עבור 1GB גלישה ו-50 דקות שיחה מקומית.

» מידע נוסף ועדכני על חבילות אלה וחבילות נוספות ניתן למצוא באתר חברת Virgin Mobile

כיצד לרכוש כרטיסי סים?

כרטיסי הסים זמינים לרכישה במרכזי הקניות ברחבי דובאי, אך כפי שציינו קודם, מומלץ לרכוש את הכרטיס (או לקבלו בחינם) כבר עם נחיתתכם בשדה התעופה.

על מנת לרכוש כרטיס סים בדובאי, עליכם להצטייד בדרכון, שכן כרטיס הסים יירשם על שמכם רק לאחר הזדהות.

אז באיזו חבילת תקשורת לבחור?

ראשית, חשוב לזכור כי בדובאי ישנו חיבור Wifi חינמי בכל בית מלון, מרכז קניות, מסעדה ואטרקציה, כך שתוכלו בקלות ליהנות מתקשורת חינמית כמעט בכל רגע נתון גם ללא רכישת חבילת תקשורת. כמו כן, גם במקומות ציבוריים רבים ישנו חיבור Wifi ובכך בעצם מתאפשרת גלישה חינמית כמעט מכל מקום.

אפשרות נוספת הינה רכישת חבילת חו"ל מאחת החברות בארץ, אך לעיתים חבילות אלה עשויות להיות לא משתלמות בשל זמינות ה-Wifi החופשי בדובאי ובהשוואה לחבילות המוצעות שם על ידי החברות המקומיות.

המלצה:אם המכשיר שלכם תומך בסים דיגיטלי (eSIM) קיימת האפשרות לרכוש חבילת אינטרנט במחירים משתלמים וללא שום מגבלה הקיימת ברכישת סים מקומי (מגבלות שיחות הווצאפ אותם הזכרנו קודם), לפרטים על החבילות השונות היכנסו לסים דובאי.

אם בכל זאת החלטתם לרכוש כרטיס סים בדובאי, שימו לב כי המחירים של חברת וירג'ין הינם הזולים ביותר והחבילות אותן היא מציעה משתלמות יותר, אך לחברת Etisalat הפריסה הטובה ביותר. מכיוון שמחירי החבילות משתנים מעת לעת, מומלץ שטרם נסיעתכם תתעדכנו באתרי החברות על מנת לקבל את ההחלטה המשתלמת ביותר עבורכם.

כל שנותר לכם לעשות הוא להרים טלפון לקרובים לכם בארץ אחרי שתנחתו בדובאי ולהרגיע אותם שהכול בסדר, להצטלם בנופים ובאטרקציות המושלמים ולהעלות לרשתות החברתיות למזכרת! תייגו אותנו! #️⃣dubaicoil

מצאת טעות? יש לך מידע שחשוב שנוסיף? לחץ כאן

© 2024 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
פתיחה בווצאפ
היי, חושבים לטוס לדובאי? לחצו להתייעץ 😊
Scan the code
איזה כיף! מתכננים חופשה בדובאי? 😊
כיצד נוכל לעזור לך שיהיה לך את החופשה המושלמת?
מלון מפנק, אטרקציות, ביטוח נסיעות, רכב, אולי רכב יוקרה?
דילוג לתוכן