בית חב"ד דובאי

פעילות חב"ד ברחבי העולם מוכרת בקרב התיירים הישראלים ומהווה מוקד עלייה לרגל ביעדים רבים ומגוונים.

עם החתימה על הסכם השלום הקרוי הסכמי אברהם וכינון היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות, התגלתה גם פעילותה של נציגות חב"ד באיחוד האמירויות והתיירים הישראלים כבר פוקדים את המקום בהמוניהם.

בית חבד איחוד האמירויות
בית חבד איחוד האמירויות

בית חב"ד בדובאי קיים מזה כעשור, עד לכינון היחסים הרשמיים עם ישראל העניק בית חב"ד דובאי את מגוון השירותים הנדרשים לקהילה היהודית של איחוד האמירויות (המונה כיום כ-2000 נפשות) ומאז החתימה על הסכמי אברהם מוצעים השירותים בשמחה רבה לכלל היהודים המגיעים לדובאי.

את בית חב"ד מנהל הרב לוי דוכמן, הרב דוכמן חולל מהפכה יהודית בדובאי אשר ומוביל את הקהילה היהודית בדובאי המתגוררת בנסיכות, כמו גם את הקהילה היהודית באבו דאבי, את הרבנות באיחוד האמירויות (הגוף לכשרות המהדרין המעניק את הכשרות למסעדות, בתי מלון, שירותי קייטרינג ועוד) ומשמש כרב בית הכנסת של דובאי.

איפה נמצא בית חב"ד?

בית חב"ד נמצא באזור מגדל בורג' ח'ליפה, בשכונת Al Wasl ומטעמי ביטחון הכתובת המדוייקת נמסרת למעוניינים בכך טלפונית. ניתן ליצור קשר גם באמצעות הוואטסאפ בטלפון 971569582971+ ולבקש את הכתובת המדויקת.

תפילות בבית חב"ד

תפילות בית חב"ד מתקיימות במלון אדרס מרינה קומה 2 וכן גם סעודות השבת (בתשלום ובהרשמה מראש מכאן), התפילה במלון נערכת בנוסח המשלב את הנוסחים האשכנזי והספרדי ובמקום ישנם סידורי תפילה במספר שפות, המאפשרים ליהודים מרחבי העולם לקחת חלק בתפילות. למקום מגיעים לעיתים חזנים מכל רחבי העולם, הלוקחים חלק בתפילות והופכים אותן למיוחדות ומרגשות אף יותר עבור הקהל המגוון המשתתף בתפילה.

ניתן להתעדכן בשעות התפילה של בית כנסת באתר חב"ד בקישור שכאן.

עוד על בית חב"ד

בבית חב"ד ניתן לקבל מגוון שירותי דת ופרטי אנשי קשר המספקים את שירותים אלו ובהם: שירותי מקווה, משחטות, מסעדות כשרות ושירותי קייטרינג כשר, שירותי חברה קדישא, שירות חינוך יהודי ועוד. כך, מוזמנים גם שומרי המסורת ליהנות מטיול בדובאי לשומרי מסורת וכשרות.

בימי שישי נערכת קבלת שבת וארוחה חגיגית, אליה מגיעים יהודים מכל העולם ונהנים מאווירת השבת המיוחדת, מהתפילות בנוסחים השונים, משירי השבת וממטעמי הארוחה המוגשת. קבלת השבת נערכת במלון אדרס מרינה דובאי וההשתתפות מותנית בהרשמה מראש טלפונית או בקישור שכאן.

כמו כן, מפעילה בית חב"ד נקודות מכירת אוכל כשר למהדרין, בהן גם נקודות המציעות ארוחות למשלוח וקייטרינג, לרווחת הקהילה היהודית והתיירים היהודים המגיעים לדובאי.

ניתן לשכור פלטות לשבת ממסעדת מול הים, פרטים נוספים כאן.

דרכי יצירת קשר עם בית חב"ד בדובאי

מלונות הסמוכים למקום התפילה והאירוח של בית חב"ד

שתפו את הכתבה
© 2024 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
דילוג לתוכן