הזמן הטוב ביותר לביקור באמירויות

מתי כדאי לטוס לדובאי?

(ולאיחוד האמירויות בכלל, אבל זה לא מתחרז..)

האקלים באמירויות

רוב שטחה של מדינת איחוד האמירויות הוא מדברי, מה שאומר שהאקלים באיחוד האמירויות על פי רוב חם במיוחד ושטוף שמש, עם מעט מאוד ימים גשומים במהלך השנה.

החודשים החמים והלחים ביותר הם יולי-אוגוסט, כשהטמפרטורה הממוצעת בחודש יולי נעה בין 35 ל-40 מעלות, באוגוסט היא עשויה לעלות ל-45 מעלות, ובמקרים קיצוניים אף ל-50 מעלות צלזיוס.

לעומת זאת בחורף, הטמפרטורות המינימליות בחודשים ינואר-פברואר נעות בין 10 ל-14 מעלות צלזיוס, בעיקר בשעות הלילה.

מסוף אוקטובר עד אמצע מרץ מזג האוויר נעים יחסית, כאשר הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 15 ל-27 מעלות צלזיוס.

במילים אחרות, בחודשי החורף שלנו – באמירויות מאוד נעים, אך גם עמוס בתיירים, ובקיץ – חם במיוחד וגם לח.

בין לבין, בעונות המעבר – זאת התקופה הכי טובה ומומלצת לבקר באמירויות, בדגש על חודשי האביב (אפריל ומאי), והסתיו (ספטמבר – אוקטובר). בעונות אילו מזג האוויר נעים ונוח גם לפעילויות בחוץ, האטרקציות והמלונות לא עמוסים מידי והמחירים לא מאוד יקרים, וניתן לנצל היטב את כל מה שיש לדובאי ולאמירויות להציע.

חורף באיחוד האמירויות

חודשי החורף (דצמבר עד מרץ) נחשבים לעונת השיא בתירות לאמירויות בכלל ולדובאי בפרט.

הטמפרטורה הממוצעת נעה בין 25 ל-30 מעלות, אך ישנם ימים בהם הטמפרטורה יכולה לצנוח, בעיקר בשעות הלילה, אפילו עד 15 מעלות, מה שנחשב שם ליום קר במיוחד.

מזג האוויר הנוח מושך המוני תיירים מכל העולם לטייל במדינה בחודשים אלה ולכן עונת החורף היא העמוסה יותר באזור, המונים מציפים את אתרי התיירות, מחירי המלונות גבוהים יחסית והאטרקציות עמוסות במבקרים.

בחודשי החורף יכולים לרדת גשמים מפעם לפעם, והם יכולים להיות חזקים מאוד. לכן, אם בחרתם לטייל במדינה בחורף, חשוב להביא אתכם עליונית ומעט בגדי חורף (לשעות הערב והלילה בעיקר). יחד עם זאת מספר הימים הגשומים קטן יחסית, ורוב הסיכויים שגם אם אתם טסתם לאמירויות בחורף לא יתפוס אתכם גשם זלעפות.

קיץ באיחוד האמירויות

בחודשי הקיץ (סוף מאי עד ספטמבר) חם מאוד במדינה המדברית, כשהחודש החם ביותר הוא כמובן אוגוסט עם טמפרטורות שיכולות להגיע עד לכ-50 מעלות. מכאן שפחות קל ונוח לטייל באמירויות בחודשים אלה, והאטרקציות שנמצאות בחוץ פחות מתאימות וחלקן סגורות. מאידך, בעונת הקיץ המדינה די ריקה מתיירים מה שאומר מחירי מלונות נמוכים, אין תורים ואין עומסים.

אם הטיול שלכם כולל הרבה בטן גב, ים, בריכה וקניונים – לא תהיה לכם בעיה לבלות בדובאי ובאמירויות גם בקיץ.

יש הרבה מאוד חוויות שמתאימות לחודשים החמים, ספורט ימי, בריכות שחיה, מוזאונים ופעילויות במבנים סגורים, מרכזי הקניות על שלל האטרקציות הנוספות שנמצאות בהם – הכל ממוזג ומתאים לבילוי קיצי.

עונות המעבר באמירויות – הסתיו והאביב

אז אם שאלתם מתי מזג האוויר בדובאי ובאמירויות שהכי הכי טוב ונוח לביקור, התשובה היא כמובן בחורף, אבל אם אתם מכניסים גם שיקולים נוספים כגון עומסים ומחירים, אז עונות המעבר הן אידיאליות.

באביב – בחודשים אפריל ומאי, ובסתיו בין ספטמבר לאוקטובר – מזג האוויר נוח ואתרי התיירות והמלונות קצת פחות עמוסים ויקרים.

מתי כדאי לטוס לדובאי


והרי התחזית השנתית…

📅 ינואר בדובאי

מזג אויר אידאלי לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 24° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 4

הטמפרטורה הממוצעת בדובאי בחודש ינואר 20-24 מעלות ביום, 13-15 מעלות צלזיוס בשעות הלילה, וטמפרטורת המים 19-20 מעלות.

זה הזמן המתאים ביותר לטיול בו תוכלו להסתובב הרבה ברגל, ליהנות מהחוויות והאטרקציות בדובאי ובאמירויות באוויר הפתוח, בפארקים ובמדבר.

קחו אתכם בגדים קלים ונעליים, וכן מעט בגדים ארוכים.

ינואר הוא גם זמן אידיאלי למסעות שופינג, עם פסטיבל הקניות השנתי בדובאי, בו אלפי קניונים וחנויות מציעים את ההנחות השנתיות הגבוהות ביותר. במסגרת הפסטיבל נערכים גם אירועי בידור שונים – קונצרטים, תהלוכות קרנבל ואטרקציות מיוחדות.

בינואר גם מתקיים בדובאי מרוץ מרתון דובאי, ובמהלך כל חודשי החורף תוכלו גם להשתתף באירוע "מרוץ הגמלים", המתקיים מדי סוף שבוע בפארק "נאד אל-שיבא" בימים חמישי ושישי.

📅 פברואר בדובאי

מזג אויר אידאלי לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 25° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 5

בזמן שחצי עולם קופא בשלג, בדובאי ובאמירויות השמש זורחת ומזג האוויר נעים ונוח ביום, ומעט קריר בלילה.

זהו שיא עונת התיירות ומאוד נעים לבלות בחוץ, יחד עם זאת, פברואר נחשב החודש הכי לא יציב מבחינת מזג האוויר, ולעיתים נושבות בו רוחות חזקות שמביאות חול מהמדבר ויכולות לגרום לסופות אבק לא נעימות.

זהו גם החודש עם כמות הגשמים הגבוהה ביותר בשנה, בממוצע בחודש זה יש כשלושה ימי גשם אך רוב החודש שימשי ונעים וטמפרטורת המים בין 18-20 מעלות, כך שאפשר גם לבלות בים.

בחודש פברואר מתקיים גם פסטיבל הג'אז הבינלאומי של דובאי.

📅 מרץ בדובאי

מזג אויר אידאלי לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 28° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 7

עם תחילת חודש מרץ, האביב מגיע לאמירויות וזה זמן מעולה לטייל ולבלות במדינה.

ממוצע הטמפרטורה ביום נע בין 25-27 מעלות, יש כתשע שעות אור ביום, והרוח הקרירה של פברואר עדיין מורגשת בערב עם טמפרטורה ממוצעת של 16-19 מעלות בשעות הלילה.

בחודש מרץ המים מתחממים לכ-23 מעלות ומעלה, לכן מרץ מתאים מאוד גם למי שמחפש חופשה על החוף ובמים.

זה גם החודש עם הכי הרבה אירועים ופסטיבלים: הפסטיבל הקולינרי של דובאי "טעם דובאי" (Taste of Dubai), יריד האומנות "ארט דובאי" (Art Dubai), אליפות העולם בגולף וגביע העולם במרוצי סוסים.

📅 אפריל בדובאי

מזג אויר טוב לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 32° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 4

אפריל מסמן את תחילתה של עונת הקיץ באיחוד האמירויות והמעלות מתחילות לטפס לממוצע של 33-38 מעלות צלזיוס ביום ו-20 מעלות בלילה. המים מתחממים ל-27 מעלות ולכן זה זמן מעולה לחופשת בטן גב וחופי ים.

מצד שני, זוהי גם תקופה בה יכולות להיות סופות אבק שמגיעות מאזור המדבריות, ולכן יש באזור פחות תיירים בתקופה הזאת, מה שאומר גם פחות עומס ומחירים טובים.

באפריל איחוד האמירויות הערביות מארח את גביע העולם ב"אקס-פייטר רד בול מוטוקרוס", תערוכת התיירות הבינלאומית ועוד מגוון אירועים שמומלץ לבקר בהם.

📅 מאי בדובאי

מזג אויר טוב לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 37° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 1

בחודש מאי מתחיל הקיץ באיחוד האמירויות, יש יותר ימים חמים והטמפרטורות נעות סביב 33-42 מעלות ביום, 20 מעלות בלילה וטמפרטורת המים מעל 25 מעלות.

מאי הוא זמן מומלץ במיוחד לחופשה באיחוד האמירויות עם ילדים, מכיוון שאז מתחילים להיפתח פארקי המים המפוארים, אך הם עדיין לא מאוד עמוסים וקצת יותר שקטים.

בסוף האביב דובאי מארחת מספר פורומים ותערוכות בינלאומיות בו זמנית שמושכים תיירים רבים ולכן יכול להיות מעט עומס בהזמנת מלונות בדובאי ובאמירויות וחשוב לשריין מקום מראש.

📅 יוני בדובאי

מזג אויר סביר לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 39° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 0

יוני זה כבר לגמרי קיץ באמירויות, חם מאוד, הטמפרטורה במהלך היום יכולה לעלות לכ-40 מעלות ואף יותר, יש 11 שעות שמש ביום וטמפרטורת המים כ-30 מעלות.

מרבית הפעילות התיירותית ובכלל עוברת לחללים סגורים וממוזגים, ובחופי הים בדובאי מומלץ לבלות בשעות המוקדמות של הבוקר או משעות אחר הצהרים.

זה זמן מתאים לטיול שופינג ואטרקציות בקניונים ובכל שאר האפשרויות הממוזגות הרבות שיש לאמירויות להציע לתייר.

📅 יולי בדובאי

מזג אויר סביר – עד קשה לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 42° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 1

שיא הקיץ הוא זמן קצת פחות נוח לטיול באמירויות, עם ממוצע טמפרטורות של 42-47 מעלות.

אם בחרתם להגיע בקיץ, תכננו טיול שמתבסס על בילוי בים ובבריכה בשעות המוקדמות או המאוחרות של היום, והרבה בלויים וחוויות במבנים סגורים.

מצד שני, היעדים התיירותיים פחות עמוסים, המחירים זולים יחסית, והתורים באטרקציות קצרים.

📅 אוגוסט בדובאי

מזג אויר קשה לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 43° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 0

אם עד עכשיו היה חם, אז באוגוסט עוד יותר חם, עם ממוצע של 40-43 מעלות, טמפרטורת המים בשיאה – 33 מעלות וקשה עד בלתי אפשרי להסתובב בחוץ.

אם אתם בוחרים להגיע לאמירויות בקיץ, קחו בחשבון שתבלו את רוב היום ואת רוב הטיול במבנים סגורים וממוזגים, תתניידו במכוניות או מוניות ותתקשו להיות בחוץ.

כמו ביוני וביולי, היתרונות בזמן הזה הם מיעוט התיירים וההוזלה ברמת המחירים.

📅 ספטמבר בדובאי

מזג אויר טוב לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 39° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 0

ספטמבר מבשר את בוא הסתיו עם צניחה משמעותית בחום וממוצע של 36-40 מעלות, וטמפרטורת המים כ- 32 מעלות.

התיירים מתחילים לחזור לאזור, ניתן לטייל גם בחוץ וזהו זמן טוב לנצל את התקופה שבין סוף הקיץ לתחילת החורף העמוס והיקר באמירויות.

📅 אוקטובר בדובאי

מזג אויר טוב מאוד לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 36° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 1

שיא הסתיו באמירויות, החום סביר וממוצע הטמפרטורות נע בין 36-40 מעלות, וטמפרטורת המים 32 מעלות.

זהו רגע לפני תחילת העונה התיירותית, האתרים עדיין לא מאוד עמוסים והמחירים לא הכי יקרים.

בחודש אוקטובר מתקיים בדובאי שבוע הטכנולוגיה (GITEX Technology Week), אחד האירועים המשמעותיים של מרכז הסחר העולמי של דובאי שמושך חברות טכנולוגיה רבות וכמובן את כל מי שמתעניין בתחום.

ממש בסוף החודש מתחיל גם אתגר הכושר של דובאי (Dubai Fitness Challenge) – חודש שלם של פסטיבל בריאות וכושר עם שלל פעילויות ספורטיביות.

📅 נובמבר בדובאי

מזג אויר אידאלי לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 31° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 2

תחילת החורף באמירויות שמביא עמו גם את תחילת העונה התיירותית, העמוסה והיקרה.

מזג האוויר נוח מאוד, המעלות יורדות, עומס החום סביר ונעים לטייל בחוץ וליהנות משלל הנופים והאטרקציות הפתוחות.

פסטיבל הכושר שהחל בימים האחרונים של אוקטובר נמשך לאורך חודש נובמבר ואליו מתווסף גם שבוע העיצוב של דובאי (Dubai Design Week), תערוכה שכולה עיצוב, תכנון וחדשנות.

📅 דצמבר בדובאי

מזג אויר אידאלי לטיול

🌡️ טמפ' ממוצעת: 26° / 🌧️ ממוצע ימי גשם: 4

אחת התקופות הפופולריות ביותר בשנה לביקור באמירויות, עם מזג האוויר נעים, ממוצע של 26 מעלות וטמפרטורת הים 21 מעלות. בשעות הערב והלילה יכול להיות קריר, בעקר בטיולים במדבר, אך גם בערים הגדולות ולכן כדאי להביא ביגוד חם לשעות הלילה וכן עליונית ואפילו מטריה.

בשני בדצמבר חוגגים באמירויות את יום העצמאות (UAE National Day) לציון הקמת האיחוד.

לקראת אמצע החודש נפתח גם פסטיבל הקניות של דובאי (Dubai Shopping Festival) שנמשך גם במהלך ינואר.

בלילה של סוף השנה, 31.12 נערכות בדובאי חגיגות לרגל כניסתה של השנה החדשה.


לסיכום – מזג האוויר באמירויות

כפי שהבנתם, חם שם בחוץ…

תכננו את הטיול שלכם בהתאם למזג האוויר ולתנאי האקלים המדברי. אם תבואו מוכנים מבחינת הציפיות, תוכנית הטיול והביגוד המתאים, תוכלו ליהנות בכל עונה ובכל זמן משלל האפשרויות שיש ליעד הקסום הזה להציע לתייר.

כמו בכל מקום אחר, העונה התיירותית מאפשרת חוויה אופטימלית אך גם יקרה ועמוסה, בשאר העונות וחודשי השנה, תוכלו ליהנות ממחירים זולים, עומסים מופחתים ותורים קצרים, אך תאלצו לוותר על חלק מהאטרקציות והבילויים באוויר הפתוח והחם.

שתפו את הכתבה

מצאת טעות? יש לך מידע שחשוב שנוסיף? לחץ כאן

© 2021 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
דילוג לתוכן