גשר מיידן דובאי 🌉

בין כל פנינות החן הארכיטקטוניות של דובאי נמצאת אחת שלא רואים לרוב בכרזות השיווקיות של העיר, אבל שעדיין נהנית מפופולריות גדולה בקרב חובבי צילומים וקליפים. זהו גשר מיידן (Meydan Bridge), הידוע לחובבי עומר אדם גם כ"הגשר ההוא מהקליפ 'על מה בנות חושבות בלילה'".

הגשר, המככב גם במגוון סרטים בוליוודיים, הרוויח את סטטוס האטרקציה שלו בזכות שני נתונים: מיקום ועיצוב.

גשר מיידן דובאי
גשר מיידן דובאי

מיקומו של הגשר באזור שקט ופתוח של העיר, כשני קילומטרים מאחורי גורדי השחקים של הדאונטאון, הופך אותו לנקודה טובה להירגע בה תוך צפיה בנוף המרשים של קו הרקיע של דובאי והבורג' ח'ליפה במרכזו.

העיצוב הגלי המרשים שלו מזכיר ביום את דיונות החול של "הרובע הריק" של דובאי (המדבר), ובלילה, בזכות התאורה הכחולה, את גלי הים של המפרץ.

הגשר נמצא בדרך מיידן שברובע מיידן, כאשר ל"מיידן" בערבית יש משמעות דומה לזו של ה"אגורה" היוונית – מרחב פתוח לאירועים ציבוריים.

מאחר והגשר נועד לאירועים מיוחדים אין עליו ברוב ימות השנה תנועה והוא פנוי כולו לשמש נקודת תצפית רגועה.

ניתן לעלות אליו ברגל או להיכנס במכונית מהצד הלא חסום ולצאת בפרסה. רק אל תנסו להשתמש בגשר כנקודת חניה לאורך זמן כי זה כנראה יסתיים בקנס.

המשפחה המלכותית של דובאי ואורחיה משתמשים בגשר כל שנה יום אחד במרץ, בפתיחת אליפות העולם במירוצי סוסים שנערכת באמירות.

חברת פיליפס נשכרה על ידי השייח ליצור את התאורה הכחולה המרשימה של הגשר, אותה ניתן לראות ממרחק קילומטרים.

מלבד להפוך את הגשר לגיבור אינסטגרם, התאורה מילאה את תפקידה בצורה טובה כל-כך שדובאי ביקשה מפיליפס לארגן מערכת דומה לגשר נוסף באזור, "הגשר המלכותי".

בלילה, גשר מיידן ידוע כמקום טוב "לצוד" בו מכוניות על שבעליהן באים להצטלם איתן. הנקודה גם מושכת משכימי קום שמטפסים לגשר כדי לחזות ממנו בזריחת השמש מעל העיר.

מומלץ להגיע בשעות החשיכה, אז הגשר מתפאר באורותיו המפורסמים, ובימי חול, אז כמות המבקרים בו צנועה ובאמת ניתן לנשום לרווחה את הנופים.

מפת מיקום הגשר

שתפו את הכתבה

מצאת טעות? יש לך מידע שחשוב שנוסיף? לחץ כאן

© 2021 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
דילוג לתוכן