מוניות בדובאי 🚕 המדריך המלא לנסיעה במוניות בדובאי

המרחקים ממקום למקום בדובאי גדולים ואחת הדרכים הנוחות והיעילות להתניידות ברחבי העיר היא נסיעה במוניות.

אומנם בדובאי פועלת מערכת תחבורה ציבורית מפותחת הכוללת מגוון אמצעים נוחים לנסיעה ברחבי העיר – רכבת תחתית, אוטובוסים ציבוריים, פאלם מונורייל באזור אי הדקל וכדומה, אבל אין ספק שלפעמים נסיעה במונית היא הדרך הכי קלה, נוחה ומהירה להתנייד ולעבור מאתר אחד לאחר.

למרבה המזל, קל ופשוט למצוא מונית בדובאי והנסיעה בהן היא נוחה מאוד. אפשר להרים יד ולעצור מונית ברחוב, להתקשר לתחנת מוניות, להזמין דרך האפליקציות השונות או ללכת לאחת מ-50 תחנות המוניות הרשמיות ולעלות למונית שעומדת בקדמת התור.

בגלל הביקוש הרב (והחום….), יש הרבה מוניות שנוסעות ברחבי דובאי ורק מחכות לאסוף את הלקוחות הבאים שלהן, כך שלא תצטרכו לחכות בשמש יותר מדי זמן.

המוניות בדובאי הן אחידות, עם גוף בצבע שמנת ולוגו של (RTA – Roads and Transport Authority) על הדלת. עם זאת, לחברות שונות יש גגות בצבעים שונים, כולל אחד רק לנשים בשם Ladies Taxi עם גג בצבע ורוד עז.

🚖 כללי אצבע לנסיעה במונית בדובאי

רגע לפני פירוט סוגי המוניות, האפליקציות להזמנת מוניות בדובאי, תעריפים וטיפים לנסיעה נוחה ובטוחה, כמה כללי אצבע שחשוב לזכור:

 1. בחרו מונית מחברת מוניות מורשת של רשות התחבורה המקומית RTA. החברות המורשות מבטיחות רמה גבוהה של שירות ומחירים הוגנים. בדובאי יש מספר תחנות מוניות רשמיות, ובדרך כלל ניתן למצוא מוניות בקרבתן. התחנות המרכזיות הן בתחנת הרכבת המרכזית, במרכזי הקניות, במרכז העיר ובשדה התעופה.
 2. הזמינו מראש: אם יש לכם נסיעה חשובה או שאתם צריכים להגיע למקום בשעות העומס בצהריים או בשעות הערב, כדאי להזמין מראש מונית דרך האינטרנט או באמצעות טלפון כדי לוודא שיש רכב זמין עבורכם.
 3. רוב המוניות בדובאי מצוידות במערכות GPS. וודאו כי הנהג משתמש במערכת ניווט והפעילו גם אתם וויז או גוגל מפס כדי לראות שנסיעה ליעד נעשית בצורה המהירה והטובה ביותר.
 4. חשוב לוודא שהמונית מפעילה מונה כדי שתשלמו בדיוק מה שצריך ולא מעבר.
 5. שלמו במוניות במטבע מקומי (דירהם). זה יותר פשוט, משתלם וחוסך את הצורך להמיר ולחשב את מחיר הנסיעה.

🚖 סוגי המוניות הפועלות בדובאי

בדובאי יש כמה סוגי מוניות והעלויות שלהן יכולות להשתנות בהתאם לסוג המונית ולמרחק הנסיעה.

 1. מוניות ציבוריות רגילות (טקסי): הן האפשרות הכי נפוצה להתניידות בדובאי. ניתן לתפוס מוניות בכל מקום בעיר והן זמינות 24/7. למוניות אלה יש שלט טקסי צהוב על הגג והן הזולות והנגישות ביותר בדובאי. מוניות אלה מופעלות על ידי חברות כמו Dubai Taxi או National Taxi והעלות התחלתית של הנסיעה היא 5 דירהם.
 2. מוניות ציבוריות של חברות מקוונות (Hala taxi): חברות המוניות המקוונות כמו Uber או Careem פעילות בדובאי ומציעות אפשרות נוספת לתחבורה. המחירים יכולים להיות זולים יותר ממוניות רגילות אך עשויים להיות יקרים יותר בזמני העומס. עלות נסיעה התחלתית היא בין 5.5 ל-10 דירהם.
 3. מוניות "לקסוס" – יוקרה ופאר: מוניות בצבע שחור או לבן, לימוזינות ושאר דגמי הפאר של החברות המובילות. אלה מוניות יקרות יותר.
אלו המוניות הציבוריות הרגילות

🚖 איך מזמינים מונית בדובאי?

המוניות הרגילות בדובאי צבועות בצבע שמנת וניתן לעצור מונית ברחוב, רק דאגו לחפש מוניות שהאור בשלט שלהן דולק והיו מודעים לכך שהן יעצרו רק היכן שבטוח לעשות זאת. בקניונים חפשו את תחנות המוניות הייעודיות, בהן תמצאו שורות של מוניות מוכנות ומחכות לאיסוף נוסעים.

אפליקציות מוניות בדובאי

ניתן להזמין מונית און ליין באחת מהאפליקציות המוכרות ולפעמים זה אפילו עדיף. כשאתם מזמינים מונית באפליקציות יש לכם את פרטי נהג במידה ושכחתם משהו במונית, תוכלו לראות את מיקומו במפה וכדומה. מוניות אלה נקראות מוניות חלאל (Hala taxi) וההבדל בין הזמנת מונית באפליקציה לבין עצירת מונית ברחוב הוא כ-4 דירהם.

Careem

הורידו את אפליקציית Careem לנייד ותוכלו לבחור מתוך מגוון של מכוניות, להזמין מונית לנסיעה בתוך דובאי, או אפילו להזמין נסיעות בין עירוניות בין האמירויות.
האפליקציה לנייד זמינה עבור אנדרואיד ואפל.

החיוב יכלול עמלת התחלה, תעריף לק"מ וזמן המתנה. העלות הכוללת תלויה ברכב הנבחר ובמרחק הנסיעה.

📱 לפרטים והורדה: Careem.com

Yango

יאנגו, האחרונה שהצטרפה להצעת שירותי הרכב של דובאי, מציעה אפשרות להזמין מספר מכוניות בטלפון אחד ויכולת למצוא נקודות איסוף חלופיות שיאפשרו לכם להגיע ליעד מהר יותר ובמחיר נמוך יותר. המכוניות המוצעות דומות לאלה שבאפליקציות האחרות.

האפליקציה לנייד זמינה עבור אנדרואיד ואפל.

החיוב יכלול עמלת התחלה, תעריף לק"מ וזמן המתנה והעלות הכוללת תהיה תלויה ברכב הנבחר ובמרחק הנסיעה.

📱 לפרטים והורדה: Yango.com

Uber

האפליקציה הוותיקה והמוכרת מכל העולם.

תוכלו לבחור את היעד, לקבל הערכת עלות לפני אישור האיסוף, ולהזמין נסיעות עד 30 יום מראש. האפליקציה לנייד זמינה עבור אנדרואיד ואפל.

לאובר יש תעריף אחיד, מה שאומר שהיא יכולה להיות אפשרות חסכונית למרחקים ארוכים יותר.

📱 לפרטים והורדה: Uber.com

יש הטוענים כי הכי טוב ונוח להשתמש באפליקציית Careem מכיוון שהיא נותנת גם את האפשרות לבחור ב- Hala Taxi על כל הווריאציות שלהן כולל Hala Van שמתאים לקבוצה של עד חמישה אנשים או עם מזוודות גדולות, ו-Hala Kids שמתאימות למשפחות עם ילדים צעירים ויש בהם מושבי בטיחות.

בחירת מונית עם כסאות בטיחות לילדים באפליקציית Carem

🚖 תעריפי נסיעה במוניות בדובאי- כמה עולה מונית בדובאי?

למוניות בדובאי יש מערכת קבועה של תעריפים לפי מרחק הנסיעה. מחיר הבסיס תלוי בשעה, ביום ובמקום האיסוף. יש הבדל קטן בין עצירת מונית ברחוב לבין הזמנת מונית באפליקציה, אך כמו שאמרנו קודם, לרוב כדאי לשלם את ההבדל ולהיות בטוחים יותר.

המחיר ההתחלתי של נסיעה במונית שמצאתם ברחוב מ-6:00 עד 22:00 הוא 5 דירהם ומ-22:00 עד 6:00 – 5.5 דירהם.

בהזמנת מונית באפליקציות המחיר הבסיסי מ-6:00 עד 22:00 הוא 10 דירהם ומ-22:00 עד 6:00 – 12 דירהם.

אם אתם מבקשים איסוף מהמלון או מתקשרים למונית מראש, המחיר הבסיסי עולה ל- 12. דירהם. עם זאת, המחיר לקילומטר הוא תמיד 1.82 דירהם או 1.96 דירהם עבור מכונית גדולה יותר או שירות מיוחד.

את עלות הנסיעה במוניות ניתן לשלם במזומן, בכרטיסי אשראי, Apple Pay ,Samsung Pay או Careem Pay אם הוזמנו באפליקציה הזאת.

שימו לב:

 • לנסיעה משדה התעופה לעיר מתווסף היטל נמל תעופה בסך 25 דירהם.
 • אם אתם נוסעים בכבישי אגרה אתם תצטרכו לשלם את החיוב.
 • התעריפים עבור מוניות נשים, רכבים מיוחדים ולימוזינות יהיו שונים.
דוגמאות למחירי נסיעה בדובאי

אספנו עבורכם כמה דוגמאות למחירים שתשלמו עבור נסיעה במונית בדובאי. אלה מחירים משוערים ונכונים ליום כתיבת הכתבה. זה נועד כדי לספק לכם סדר גודל של עלויות נסיעה ברחבי העיר.

 • המחיר הממוצע לנסיעה משדה התעופה לאזורים מרכזיים בדובאי הוא כ-60 דירהם ולאי הדקלים כ-90 דירהם.
 • נסיעה מהכפר הגלובלי לבורג' ח'ליפה תעלה כ-55 דירהם.
 • נסיעה מהמרינה לבורג' ח'ליפה כ-47 דירהם.
 • נסיעה מחוף ג'ומיירה לקניון האמירויות תעלה כ-28 דירהם.

אתם יכולים להיכנס לקישור הזה ולבדוק מחירים בין אתרים נוספים. קחו בחשבון שגם זה יכול להשתנות ואלה מחירים משוערים.

🚖 נסיעה במוניות משדה התעופה של דובאי לרחבי העיר דובאי

בכל טרמינל ישנה תחנת מוניות בה ממתינות מוניות לאיסוף נוסעים מסביב לשעון. המונה מתחיל מ-25 דירהם והנסיעה תעלה 1.96 דירהם לקילומטר.

שימו לב !!

כשמנסים למכור לכם בתחנת המוניות נסיעה במונית לימוזינה מפוארת יותר רק ב"דירהם אחד יותר" הם מתכוונים לדירהם אחד יותר לכל קילומטר! שלא יעבדו עליכם! 😉

מוניות לאמירויות אחרות (לא לעיר דובאי) זמינות בטרמינלים 1, 2 ו-3.

תעריפי הנסיעה משוערים לנסיעה במוניות השונות מנמל התעופה של דובאי, אל מרכז העיר:

 • מונית לארבעה נוסעים כולל שלוש מזוודות כ – 120140 דירהם.
 • מיניבוס לשבעה נוסעים כ-180 דירהם, כולל שבע מזוודות.

🚖 נסיעה במונית מדובאי לאבו דאבי

מונית מדובאי לאבו דאבי אמורה לעלות בסביבות 250 עד 350 דירהם לכיוון, נסיעה של כשעה וחצי.

אפשר לעצור מונית בכל מקום בדובאי ולבקש לנסוע איתה לאבו דאבי או להזמין באפליקציות השונות.

🚖 מוניות מיוחדות בדובאי – מוניות לנשים, לאנשים עם מוגבלות ומוניות פאר

מלבד המוניות הרגילות בדובאי יש גם שירותי הסעה ייחודיים לקהלים שונים. מוניות אלה עולות יותר אך מספקות מענה הולם למי שזקוק, או רוצה, לנסוע בהן. את המוניות הללו ניתן להזמין דרך הטלפון או באתרים גדולים כמו נמל התעופה או תחנות המוניות בקניונים.

הטלפון של מרכז שירות לקוחות 971-4-208-0808.

מוניות נשים עם גג ורוד

במוניות עם הגג הוורוד נוהגות נשים והן מתאימות לנשים שרוצות לנסוע בבטחה בדובאי ובעיקר למי שנוסעת לבד. לא ניתן להזמין מונית נשים באפליקציות אך הן זמינות בנמל התעופה וברוב הקניונים הגדולים.

מוניות לנכים או אנשים עם מוגבלות

עבור אנשים בעלי מוגבלויות Dubai Taxi מציעה שירות ספציפי המיועד להם. מדובר בכלי רכב גדולים יותר עם גג אדום ואייקון כחול של צרכים מיוחדים על הדלתות והחלון האחורי.

את המוניות הללו יש להזמין מראש בטלפון: 971-4-208-0808 או דרך האפליקציה DTC (Dubai Taxi Corporation).

ניתן למצוא אותן גם בטרמינלים 1, 2 ו-3 של נמל התעופה של דובאי.

שירות מוניות לימוזינה – מוניות שחורות

מוניות בצבע שחור (או לבן) נחשבות למונית VIP ויהיו לרוב רכב יוקרתי דוגמת טסלה, מרצדס, לקסוס, BMW ועוד.
שירות יוקרתי זה מיועד בעיקר ללקוחות עסקיים וממשלתיים או לתיירים שמחפשים פינוק מיוחד. במוניות אלה ניתן גם לנסוע מדובאי לאמירויות אחרות 24 שעות ביממה .

תוכלו לשכור לימוזינה עם נהג פרטי לפי שעות, החל משעה ועד יום שלם, כולל אפשרות להשכרת לימוזינת האמר ייחודית.

התעריפים עשויים להשתנות בהתאם לאזור ולזמן.

מחירי שירות מוניות לימוזינה

 • המונה מתחיל ב-7.5 דירהם ולאחר מכן תשלמו 3.45 דירהם לקילומטר.
 • מנמל התעופה: המונה מתחיל ב-25 דירהם וכל קילומטר עולה 3.20 דירהם.

🚖 טיפים לנסיעה נוחה ומשתלמת במניות בדובאי

קבלו מאיתנו כמה טיפים לנסיעה נוחה ובטוחה במוניות בדובאי:

 1. כשאתם נכנסים למונית פתחו אצלכם בטלפון אפליקציית ניווט והראו לנהג שאתם מודעים לדרך – שלא יאריך את הדרך ויעשה סיבוב מיותר.
 2. חשוב לוודא שהנהג מפעיל את המונה בתחילת הנסיעה.
 3. גם אם כבר הורדתם את אפליקציית Uber בטיולים קודמים בעולם, כדאי להוריד גם את אפליקציית Careem מכיוון שהיא נותנת יותר אפשרויות. תבדקו גם את האפליקציות הנוספות שפרטנו בתחילת הכתבה, לכל אחת יש יתרונות אחרים.
 4. השתמשו במוניות המפוקחות, ואם אתם לא חייבים, כדאי להימנע מאלה השחורות והיקרות.
 5. עדיף להזמין מונית באחת האפליקציות כדי שיהיו לכם את פרטי הנהג ומספר הרכב למקרה ששכחתם משהו או שיש לכם איזה שהיא בעיה אחרת בזמן או לאחר הנסיעה.
 6. למרות שניתן ברוב המוניות לשלם באשראי או בטלפון, כדאי שיהיה לכם גם כסף מקומי מזומן, ורצוי גם כסף קטן, כי לא תמיד יש לנהג עודף מדויק להחזיר לכם.

🚖 שאלות נפוצות על מוניות דובאי

❓ האם מוניות בדובאי בטוחות?

המוניות בדובאי מוסדרות על ידי תאגיד המוניות של דובאי ובטוחות, המחירים מפוקחים וקבועים מראש. אם בכל זאת מתרחשות בעיות כגון חיוב יתר או התנהגות גסה במהלך הנסיעה, תוכל לדווח על כך לרשות הכבישים והתחבורה של דובאי RTA בכתובת ask@rta.ae.

❓ מה זה מונית Hala?

Hala Taxi היא מונית ציבורית שניתן להזמין באמצעות אפליקציית Careem או אפליקציה אחרת. להזמנת מונית Hala יש כמה יתרונות כגון היכולת לדעת את פרטי הנהג, לבחור את סוג הרכב, לעקוב אחר המכונית ולשלם באשראי.

❓ מדוע למוניות דובאי יש גגות בצבעים שונים?

גגות המוניות הצבעוניים משמשים לזהות את חברות המוניות השונות הפועלות בדובאי. כולן מוסדרות על ידי DTC כך שאם המונית בצבע שמנת, לא משנה איזה צבע הגג שלה. ההבדל היחיד הוא במוניות הגג הוורודות שבהן יש נהגות לנשים ולמשפחות בלבד.

❓ האם ניתן לשלם באשראי במניות בדובאי?

כן, לכל המוניות בדובאי יש את הציוד הדרוש כדי לקבל כרטיסי אשראי וכרטיסי Nol (כרטיסי נסיעה בתחבורה ציבורית) עם זאת, רצוי לוודא עם הנהג לפני תחילת הנסיעה שלא תיווצר בעיה.

שתפו את הכתבה

מצאת טעות? יש לך מידע שחשוב שנוסיף? לחץ כאן

© 2024 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
פתיחה בווצאפ
היי, חושבים לטוס לדובאי? לחצו להתייעץ 😊
Scan the code
איזה כיף! מתכננים חופשה בדובאי? 😊
כיצד נוכל לעזור לך שיהיה לך את החופשה המושלמת?
מלון מפנק, אטרקציות, ביטוח נסיעות, רכב, אולי רכב יוקרה?
דילוג לתוכן