סטטוס והנחיות קורונה בדובאי

השנה האחרונה הפכה למאתגרת עבור כולנו, כאשר נגיף הקורונה 🦠 פגע בכל המדינות ברחבי העולם ואילץ את הממשלות לנקוט בצעדים שמטרתם בלימת התפשטות הנגיף, מניעת הדבקה וטיפול בחולים.

דובאי, שהתפרצות הנגיף בה החלה בחודש מרץ 2020, גיבשה הנחיות ונהלים הן עבור המקומיים והן עבור התיירים הנכנסים למדינה במטרה להשתלט על התפשטות הנגיף בגבולותיה.

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בכל הקשור להנחיות החדשות בקבוצות הפייסבוק שלנו

דובאי פתחה את גבולותיה לתיירים בתחילת חודש אוגוסט 2020, בכפוף לתקנות שנקבעו על ידי משרד הבריאות והרשויות המקומיות. האמירות פעלה היטב ובנחרצות במטרה למנוע את התפשטות הקורונה בגבולותיה, אך עם זאת, בתחילת השנה חלה עליה ניכרת בכמות הנדבקים (עם שיא של כ–3900 נדבקים ביום בכל איחוד האמירויות).

כיום, ישנה חובה לעטות מסכה 😷 ולשמור על מרחק של שני מטרים באזורים סגורים בלבד. כמו בארץ, ניתן להוריד את המסכה כאשר אתם עוסקים בפעילות גופנית, אוכלים או שותים.

טרם הגעתכם למדינה מומלץ להתעדכן בתקנות המקומיות באתר משרד הבריאות של איחוד האמירויות.

כמו כן, התקנות והנהלים מתעדכנים גם באתר הממשלתי של דובאי.

ריכזנו עבורכם את עיקרי הנהלים והתקנות (עודכן ב-05/03/2022):
הנחיות לטסים לדובאי / אבו דאבי
 • המגיעים לדובאי מחויבים בהצגת בדיקת קורונה PCR שלילית מודפסת, באנגלית שנעשתה עד 48 שעות טרם ההגעה למדינה.
  פטורים מבדיקה זו - ילדים מתחת לגיל 12 (לאבו דאבי מתחת לגיל 16) או מחוסנים ב-2 מנות (לא משנה של איזו חברה) או מחלימים חודש לפני הטיסה (30 ימים) או בעלי מוגבלות בינונית או חמורה.
  לחצו כאן להנפקת תעודת קורונה (מתחסן/ מחלים)
  למי שאינו מחוסן או מחלים (מה-30 ימים האחרונים) - הבדיקה מתבצעת בתשלום ב: רשת הפארם BE, סופרפארם, ביקור רופא, מד"א וב-Check2fly.
 • ישנה חובה לרכוש ביטוח בריאות עם הרחבה לכיסוי קורונה ולהדפיס את הסיכום הרשום באנגלית טרם ההגעה - ניתן להזמין מכאן.
 • המגיעים מישראל לדובאי עשויים להתבקש לעבור בדיקה נוספת עם נחיתתם בשדה התעופה וללא עלות (ילדים עד גיל 12 פטורים מהבדיקה).
 • חשוב לדעת: הבדיקה לחזרה לישראל בוטלה החל מ-01/03/2022, יש להתעדכן מול חברות התעופה אם יש צורך בהצגת תוצאת PCR או אנטיגן שלילית טרם העלייה למטוס (בכל מקרה פטורים מבדיקה זו מי שמשך השהות שלו בדובאי/ אבו דאבי הייתה פחות מ-72 שעות או מחלימים מה-90 יום האחרונים בתנאי שיש להם תעודת מחלים ותוצאה PCR שמראה שהם חלו)
 • לפני הטיסה חזרה ארצה ובמהלך ה-24 השעות שלפני הטיסה חובה למלא טופס הצהרת בריאות לנכנסים לארץ - הטופס למילוי.
 • בנחיתה בישראל כולם מחוייבים בבדיקת קורונה נוספת (בעלות של 80 ₪ בהזמנה מראש או 100 ₪ במקום וללא הזמנה - להזמנה ותשלום מראש).
 • בידוד ביתי - הבידוד יימשך עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת ה-PCR שנעשתה בכניסה לישראל או למשך 24 שעות, המוקדם מביניהם. הנחיה זו חלה על כל הנכנסים לישראל ללא יוצא מן הכלל.
  (מי שקריטי לו לצאת מהבידוד מהר, ישנה אפשרות לעשות בדיקה מהירה נוספת בתשלום לאחר היציאה מהשדה)

📢 שימו לב – בשל העדכונים התדירים בתקנות ונהלי הקורונה, יש להקפיד להתעדכן בנהלים טרם הגעתכם לאיחוד האמירויות בכלל ולדובאי בפרט.

זכרו - כמו ביתר התחומים, גם בתחום תקנות הקורונה ישנה הקפדה יתרה ואכיפה מוגברת, כאשר כל עבירה על התקנות מהווה עילה לקנסות ועונשים, כקבוע בחוק המקומי.

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בכל הקשור להנחיות החדשות בקבוצות הפייסבוק שלנו
© 2021 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
דילוג לתוכן