סטטוס והנחיות קורונה בדובאי

השנה האחרונה הפכה למאתגרת עבור כולנו, כאשר נגיף הקורונה 🦠 פגע בכל המדינות ברחבי העולם ואילץ את הממשלות לנקוט בצעדים שמטרתם בלימת התפשטות הנגיף, מניעת הדבקה וטיפול בחולים.

דובאי, שהתפרצות הנגיף בה החלה בחודש מרץ 2020, גיבשה הנחיות ונהלים הן עבור המקומיים והן עבור התיירים הנכנסים למדינה במטרה להשתלט על התפשטות הנגיף בגבולותיה.

דובאי פתחה את גבולותיה לתיירים בתחילת חודש אוגוסט, בכפוף לתקנות שנקבעו על ידי משרד הבריאות והרשויות המקומיות. האמירות פעלה היטב ובנחרצות במטרה למנוע את התפשטות הקורונה בגבולותיה, אך עם זאת, בתחילת השנה חלה עליה ניכרת בכמות הנדבקים (עם שיא של כ–3900 נדבקים ביום בכל איחוד האמירויות).

כיום, ישנה חובה לעטות מסכה 😷 ולשמור על מרחק של שני מטרים באזורים פומביים. כמו בארץ, ניתן להוריד את המסכה כאשר אתם עוסקים בפעילות גופנית, אוכלים או שותים.

טרם הגעתכם למדינה מומלץ להתעדכן בתקנות המקומיות באתר משרד הבריאות של איחוד האמירויות.

כמו כן, התקנות והנהלים מתעדכנים גם באתר הממשלתי של דובאי.

ריכזנו עבורכם את עיקרי הנהלים והתקנות (עודכן ב-28/11/2021):
  • כל המגיעים לדובאי ובכל גיל מחויבים בהצגת בדיקת קורונה PCR שלילית מודפסת, באנגלית שנעשתה עד 72 שעות טרם ההגעה למדינה (גם מחלימים ומחוסנים) אותה ניתן לעשות בתשלום בלבד בבתי החולים, רשת הפארם BE, סופרפארם, ביקור רופא, מד"א ובנתב"ג.
  • ישנה חובה לרכוש ביטוח בריאות עם הרחבה לכיסוי קורונה ולהדפיס את הסיכום הרשום באנגלית טרם ההגעה - ניתן להזמין מכאן.
  • לפני הטיסה לדובאי או אבו-דאבי ובמהלך ה-24 השעות שלפני הטיסה חובה למלא הצהרת נוסע יוצא מישראל - הטופס למילוי.
  • המגיעים מישראל לדובאי עשויים להתבקש לעבור בדיקה נוספת עם נחיתתם בשדה התעופה וללא עלות (ילדים עד גיל 12 פטורים מהבדיקה).
  • חשוב לדעת: כולם מחויבים לבצע בדיקת קורונה נוספת שנעשתה עד 72 שעות טרם החזרה לארץ, ניתן לראות כאן מקומות בהם ניתן לבצע את הבדיקה או באתר של רשת מרפאות Aster Clinic (חשוב לוודא שעות פתיחה וזמן קבלת תוצאה טרם הגעה), עלות סביב ה-100 דירהם או בהזמנה לחדר המלון בעלות החל מ-115 דירהם בהזמנה מכאן.
  • לפני הטיסה חזרה ארצה ובמהלך ה-24 השעות שלפני הטיסה חובה למלא טופס הצהרת בריאות לנכנסים לארץ - הטופס למילוי.
  • בנחיתה בישראל כולם מחוייבים בבדיקת קורונה נוספת (בעלות של 80 ₪ בהזמנה מראש או 100 ₪ במקום וללא הזמנה - להזמנה ותשלום מראש).
חובת בידוד ביתי בישראל:
  • מחוסן - יידרש להיות בבידוד ביתי עד לאחר קבלת תוצאה שלילית מנתב"ג + תוצאה שלילית מבדיקה ביום השלישי.
  • לא מחוסן - יידרש להיות בבידוד ביתי 14 יום, ניתן לקצר עד לאחר קבלת תוצאה שלילית מנתב"ג + תוצאה שלילית מבדיקה ביום השביעי.


  מוזמנים לשאול ולהתייעץ בכל הקשור להנחיות החדשות בקבוצות הפייסבוק שלנו


📢 שימו לב – בשל העדכונים התדירים בתקנות ונהלי הקורונה, יש להקפיד להתעדכן בנהלים טרם הגעתכם לאיחוד האמירויות בכלל ולדובאי בפרט.

זכרו - כמו ביתר התחומים, גם בתחום תקנות הקורונה ישנה הקפדה יתרה ואכיפה מוגברת, כאשר כל עבירה על התקנות מהווה עילה לקנסות ועונשים, כקבוע בחוק המקומי.

© 2021 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
דילוג לתוכן