סטטוס והנחיות קורונה בדובאי

עדכון קורונה בדובאי, מעודכן ל-30/06/21:

נכון לרגע דובאי ושאר האמירויות לא הוגדרו כאדומות, רק עלו שלב אחד לפני הפיכתם לאדומות.
אין צורך בבידוד, בואו להתעדכן בקבוצות הווצאפ שלנו וגם בקבוצת הפייסבוק בהם אנו מעדכנים באופן שוטף.


השנה האחרונה הפכה למאתגרת עבור כולנו, כאשר נגיף הקורונה 🦠 פגע בכל המדינות ברחבי העולם ואילץ את הממשלות לנקוט בצעדים שמטרתם בלימת התפשטות הנגיף, מניעת הדבקה וטיפול בחולים.

דובאי, שהתפרצות הנגיף בה החלה בחודש מרץ 2020, גיבשה הנחיות ונהלים הן עבור המקומיים והן עבור התיירים הנכנסים למדינה במטרה להשתלט על התפשטות הנגיף בגבולותיה.

דובאי פתחה את גבולותיה לתיירים בתחילת חודש אוגוסט, בכפוף לתקנות שנקבעו על ידי משרד הבריאות והרשויות המקומיות. האמירות פעלה היטב ובנחרצות במטרה למנוע את התפשטות הקורונה בגבולותיה, אך עם זאת, בתחילת השנה חלה עליה ניכרת בכמות הנדבקים (עם שיא של כ–3900 נדבקים ביום בכל איחוד האמירויות).

כיום, ישנה חובה לעטות מסכה 😷 ולשמור על מרחק של שני מטרים באזורים פומביים. כמו בארץ, ניתן להוריד את המסכה כאשר אתם עוסקים בפעילות גופנית, אוכלים או שותים.

טרם הגעתכם למדינה מומלץ להתעדכן בתקנות המקומיות באתר משרד הבריאות של איחוד האמירויות.

כמו כן, התקנות והנהלים מתעדכנים גם באתר הממשלתי של דובאי.

ריכזנו עבורכם את עיקרי הנהלים והתקנות (עודכן ב-30/06/2021):
  • כל המגיעים לדובאי מגיל 12 ומעלה מחויבים בהצגת בדיקת קורונה שלילית מודפסת, באנגלית או ערבית שנעשתה עד 72 שעות טרם ההגעה למדינה (גם מחלימים ומחוסנים) אותה ניתן לעשות בתשלום בלבד בבתי החולים ובנתב"ג בעמדות Check2fly, ברשת הפארם BE ובסניפי ביקור רופא בהזמנת שובר מראש.
  • ישנה חובה לרכוש ביטוח בריאות עם הרחבה לכיסוי קורונה ולהדפיס את הסיכום הרשום באנגלית טרם ההגעה.
  • לפני הטיסה לדובאי או אבו-דאבי ובמהלך ה-24 השעות שלפני הטיסה חובה למלא הצהרת נוסע יוצא מישראל - הטופס למילוי.
  • המגיעים מישראל לדובאי עשויים להתבקש לעבור בדיקה נוספת עם נחיתתם בשדה התעופה וללא עלות (ילדים עד גיל 12 פטורים מהבדיקה). במידה ונבדקתם בשדה התעופה, עליכם להישאר בבית המלון עד לקבלת תוצאת הבדיקה (לרוב עד 10 שעות), ניתן להיעזר באפליקציה "COVID19 - DXB Smart App‏" אשר תעדכן אתכם בזמן אמת בתוצאות הבדיקה - להורדה עבור אנדרואיד | להורדה עבור מכשירי IOS (אפל)
  • חשוב לדעת: כולם מחויבים לבצע בדיקת קורונה נוספת שנעשתה עד 72 שעות טרם החזרה לארץ, ניתן לראות כאן מקומות בהם ניתן לבצע את הבדיקה או באתר של רשת מרפאות Aster Clinic (חשוב לוודא שעות פתיחה וזמן קבלת תוצאה טרם הגעה), עלות לרוב סביב ה-150 דירהם או בהזמנה לחדר המלון בעלות סביב ה-250 דירהם.
  • לפני הטיסה חזרה ארצה ובמהלך ה-24 השעות שלפני הטיסה חובה למלא טופס הצהרת בריאות לנכנסים לארץ - הטופס למילוי.
  • בנחיתה בישראל כולם מחוייבים בבדיקת קורונה נוספת (בעלות של 80 ₪ בהזמנה מראש או 100 ₪ במקום וללא הזמנה - להזמנה ותשלום מראש) וחובת בידוד למעט בעלי תעודת חיסון או תעודת החלמה בתוקף.

📢 שימו לב – בשל העדכונים התדירים בתקנות ונהלי הקורונה, יש להקפיד להתעדכן בנהלים טרם הגעתכם לאיחוד האמירויות בכלל ולדובאי בפרט.

לכשיפתחו השמים, אין ספק שרבים ימהרו להזמין חופשה באמירות המהממת, אך טרם ביצוע ההזמנה, יש לזכור להיערך בהתאם מבחינת ויזה ומבחינת האישורים הרפואיים הנדרשים, על מנת להימנע ממצב של פגיעה בחוויית החופשה או אף ביטולה.

זכרו - כמו ביתר התחומים, גם בתחום תקנות הקורונה ישנה הקפדה יתרה ואכיפה מוגברת, כאשר כל עבירה על התקנות מהווה עילה לקנסות ועונשים, כקבוע בחוק המקומי.

© 2021 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
פתיחה בווצאפ
היי, חושבים לטוס לדובאי? לחצו להתייעץ 😊
איזה כיף! מתכננים חופשה בדובאי? 😊
כיצד נוכל לעזור לך שיהיה לך את החופשה המושלמת?
מלון מפנק, אטרקציות, ביטוח נסיעות, ויזה, רכב, אולי רכב יוקרה?