דובאי שוברת שיאים

דובאי, הנהנית מעושר רב, שואפת בשני העשורים האחרונים לנצל את עושרה ליצירת פרויקטים מיוחדים ומרחיקי לכת כשהאסטרטגיה היא להיות הכי עצומים בעולם, היפים בעולם, היוקרתיים בעולם, המרשימים בעולם, המוגזמים בעולם ובקצרה – להיות אלופי העולם.

דבר לא עוצר את דובאי בדרכה להגשמת החלומות שלה. להפך שאיפותיה והגשמת מטרותיה מכניסים אותה פעם אחר פעם להיכנס לספר השיאים של גינס במגוון רחב של הישגים מדהימים. לעיתים הם גם שוברים את השיאים של עצמם.

ריכזנו עבורכם עשרה שיאי גינס בגינם נכנסה דובאי לספר השיאים של גינס, אשר ישאירו גם אתכם פעורי פה ועם רצון עז לקנות כרטיס טיסה מיד בסיום הקריאה.

המגדל הגבוה בעולם

השיא המוכר ביותר הוא כמובן מגדל הבורג' ח'ליפה. גורד השחקים מתנשא לגובה של 829 מטרים וכולל 163 קומות. בניין זה מחזיק בשיאים רבים נוספים הנוגעים לגובהו ובהם: מספר הקומות הרב ביותר, מסלול המעלית הארוך ביותר, המסעדה הגבוהה ביותר, האנטנה הגבוהה ביותר ועוד.

» לעוד מידע על מגדל בורג' ח'ליפה לחצו כאן


המזרקה הגדולה בעולם

המזרקה, הנמצאת למרגלות מלון אטלנטיס דה פאלם, הינה הגדולה בעולם. אורכה כ- 275 מטרים והיא מוארת בעזרת 6,600 גופי תאורה. המים הקופצים במהלך המופע המרהיב, מגיעים לגובה של יותר מ-100 מטרים.


הקניון הגדול בעולם

אם חפצתם בחופשת קניות, תוכלו להעביר את כולה בקניון דובאי. הקניון, ששטחי המסחר בו משתרעים על כ-502,000 מטרים רבועים כולל כ-1,300 חנויות, 200 מסעדות ובתי קפה ועוד שלל אטרקציות ומקומות בילוי.

» לעוד מידע על קניון דובאי לחצו כאן


מגרש הטניס הגבוה בעולם 🎾

בשנת 2005 שחקו פדרר ואגאסי משחק טניס על מנחת המסוקים של מלון בורג' אל ערב, בגובה 211 מטר, וקבעו בכך את שיא זה. המלון, ברמה של 7 כוכבים(!), מהווה אטרקציה בפני עצמה.


המלון הגבוה בעולם

מלון ג'בורה הינו בית המלון הגבוה בעולם כיום וגובהו 356.3 מטרים. בית המלון JW Marriott Marquis Dubai שהחזיק בשיא לפניו, נמצא גם הוא בדובאי מלון וגובהו 355 מטרים (זו לא טעות הקלדה, אכן מדובר בהפרש של 1.3 מטרים). בדובאי נמצאים בסך הכול שישה מתוך עשרת בתי המלון הגבוהים בעולם.


גן הפרחים הגדול בעולם

למרות שמבחינת שטחו הוא אינו הגדול בעולם, השיאים המיוחסים לו כוללים 3 קטגוריות: סידור הפרחים הגדול ביותר, מבנה הטופיארי, שעוצב ופוסל להיות הגדול בעולם (פסל מפרחים בצורת מיקי מאוס המתנשא לגובה של 18 מטרים) והגן האנכי הגדול בעולם.

» לעוד מידע על גן הפרחים של דובאי לחצו כאן


מערכת המטרו העצמאית הארוכה בעולם

מערכת המטרו של דובאי איננה מאוישת ופועלת באופן אוטומטי ללא כל מגע אדם. אורכם הכולל של שני קווי המטרו (האדום והירוק) עומד על כ 74.5 קילומטרים


מסגרת התמונה הגדולה בעולם

המבנה המרשים הממוקם בפארק זאביל (Zabeel Park), בין חלקה הישן לחלקה החדש של העיר, נבנה בצורת מסגרת בגובה 150 מטרים וברוחב 93 מטרים!

» לעוד מידע על המסגרת הגדולה בעולם לחצו כאן


הדגל המתנוסס בצניחה חופשית הגדול בעולם

תהיתם איזה שיא מקורי עוד ניתן לקבוע? ביום השנה ה-48 של איחוד האמירויות, קפצו צנחנים ממטוס, בעוד הם אוחזים בדגל ענק שגודלו 144.28 מטרים רבועים.


המבוך האנכי הגדול בעולם

כן כן, קראתם נכון. מבוך אנכי. לאורכו של "מגדל המבוך" הידוע בדובאי, שגובהו 55 קומות, עוצב מבוך ששטחו כ-3975 מטרים רבועים. יש לכם זמן פנוי? נסו לבהות בו מרחוק ולנסות לעבור את המבוך במוחכם.


 

בדובאי תוכלו למצוא עוד מגוון אתרים, אטרקציות ותצוגות המחזיקים בשיאים מרשימים, אותם לא ניתן אפילו לדמיין. עם קצת הכנה מראש ותכנון נכון טרם ביקורכם במדינה, תוכלו ליהנות ולהתרשם מקרוב משלל השיאים המדהימים המחכים לכם כמעט בכל פינה. וגם אם לא התכוננתם מראש, אל דאגה – גם אם תרצו לא תוכלו לפספס אותם 😉

מצאת טעות? יש לך מידע שחשוב שנוסיף? לחץ כאן

© 2021 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
דילוג לתוכן