10 פעילויות אקסטרים מטורפות בדובאי 😲

לשכב לצד הבריכה עם קוקטייל זה נחמד, אבל לפעמים צריך משהו מרגש יותר כדי לספק ניגוד לכל רגעי הנופש הנינוחים ולצרוב לראש זכרונות שלא יתפוגגו.

להלן עשר פעילויות אקסטרים שכל אחד (כמעט) יכול להשתתף בהן בדובאי – באוויר, בחול המדבר, במים ומתחת להם.

נהיגת דיונות (Dune Bashing)

אחד מסוגי טיולי המדבר הפופולריים בדובאי הוא ה-Dune Bashing, שמאפשר למטייל להיכנס אל מאחורי הגה רכב שטח ולנהוג בו באופן חופשי על פני אזורים גדולים של דיונות חוליות חלומיות.

טיול נהיגת דיונות טיפוסי נמשך כחמש שעות במהלכן מתחלקים מספר מטיילים בתפקיד הנהג, כאשר כל אחד משלם בסביבות כ-300 שקלים לתענוג.

מי שרוצה לקחת את כל המשפחה איתו  (ילדים מגיל 3 ומעלה) יכול לשכור לעצמו את כל הרכב לאורך הטיול המלא, אבל אז צפו לשלם בסביבות 1500 שקלים.

המחירים כוללים לרוב גם איסוף מהמלון, אירוח במסורת בדואית בתום הטיול, ופיזור בחזרה למלונות. הוסיפו כשעת נסיעה לכל צד לאירוע – מהמלון לשטח ובחזרה.

הרכב הפופולרי ל-Dune Bashing הוא SUV, אבל ניתן גם לשכור באגי דיונות וטרקטורונים. אזורים שונים במדבר של דובאי מציעים גלי חול בגבהים של 10 עד 50 מטרים לרמות שונות של ניסיון בנהיגת דיונות.

» לעוד מידע על טיולי ספארי במדבר


נהיגה באוטודרום (Dubai Autodrome)

מסלול המירוצים הבינלאומי של דובאי ממוקם 20 דקות נסיעה ממרכז העיר, ומציע מגוון של חוויות נהיגה ספורטיבית למי שמבקר בו.

האטרקציה העיקרית היא מבחר של מכוניות מהירות ונדירות שניתן לקחת לסיבוב. חוויית נהיגה כזו מתחילה בשיעור קצר על הרכב הרלבנטי ומתקדמת לנסיעה חופשית על המסלול למשך מספר סיבובים או פרק זמן מוגדר, ואורכת בסך הכל כשעה וחצי.

בין הרכבים שניתן לשכור לחוויית נהיגה כזו תמצאו את ה-BMW M2 עם 405 כ"ס (850 שקלים) והפרארי GT עם 570 כ"ס (2,650 שקלים).

מי שרוצה להרגיש קרוב יותר למסלול ולחתוך את האוויר יכול לקפוץ לתוך מכונית פורמולה DXB קלת משקל בתשלום של כ-900 שקלים, או אפילו, למשוגעי נהיגה אמיתיים, להשקיע 9,000 שקלים כדי לקבל את יחס הכוח\משקל הגדול ביותר שיש ולהצטרף לקבוצה היוקרתית של אנשים שנהגו בפורמולה 1.

לחילופין ניתן להסתפק בישיבה לצד נהג מירוצים מקצועי בעוד הוא לוקח אתכם לשני סיבובים במהירות מירוץ ברכב לבחירתכם, בעלות של 130 עד כמעט 10000 שקלים, בהתאם לרכב.

מבחר הרכבים פה כולל באופן בלעדי גם את ה-BMW M5 עם המנוע המפלצתי שלה, 617 כ"ס שידחפו אתכם מאפס למאה ב-2.8 שניות (540 שקלים לנוסע ראשון ועוד כ-130 שקלים לכל נוסע נוסף).

לסיום, האוטודרום גם מציע שני מסלול קרטינג, אחד פנימי (620 מטר) ואחד חיצוני (1200 מטר) במחיר של כ-120 שקלים לרבע שעה נהיגה.

» לעוד מידע על מסלול המירוצים של דובאי


מצנחי רחיפה (Paragliding)

טיול אווירי מעל מדבריות וקניונים, מגבהים שחושפים נוף רחב ועד להיצמדות לדיונות בשביל תחושת המהירות והסכנה. מגוון חברות מציעות פעילויות רחיפה בדובאי, לרוב לא יותר מ-30 עד 45 דקות מחוץ לעיר. הטיסה בטרקטורון ממונע, שלא דורשת ניסיון, היא זוגית, כאשר כל מטייל מלווה על ידי מדריך בטרקטורון נפרד.

אורך הטיסה הוא לרוב בין 20 ל-25 דקות, היא פתוחה לגילאי 6 ומעלה ועלותה כ-1000 עד 1200 שקלים לאדם. לרוב מותר להביא ולהפעיל בטיסה מצלמת וידאו קטנה, וניתן גם לקבל וידאו מקצועי בעבור תוספת של כ-250 שקלים למחיר.


אומגה (Zipline)

בדובאי יש את מסלול האומגה (גלישה על חבל) העירוני הארוך בעולם, ה-Xline Marina, שנמצא קרוב לאזורי התיירות של המרינה וחוף JBR. המסלול מציע גלישה יחידנית או זוגית מפלטפורמה בגובה 170 מטר אל החוף על פני אורך של קילומטר, והגולשים בו מגיעים למהירויות של 80 קילומטר לשעה. העלות ליחיד היא כ-350-550 שקלים, בהתאם לעונה.

הגלישה ב-Xline פתוחה לבני 12 עד 65 שמשקלם בין 50 ל-100 ק"ג.

מי שאוהב אומגות (ונופי מדבר הררי) צריך לשקול נסיעה של שעתיים אל מחוץ לעיר, אל אמירות ראס אל-קיימה שבקצה הצפוני של הבליטה של איחוד האמירויות אל תוך המפרץ הפרסי. שם תמצאו את ג'בל ג'ייס (Jebel Jais), ההר הגבוה באמירויות (קרוב ל-2 קילומטר), ואת האומגה שלו, בעלת שיא העולם הרשמי של גינס למסלול הגלישה בחבל הארוך בעולם.

האומגה ב-Jebel Jais, הפתוחה גם היא לאדם יחיד או זוג במקביל, תיקח אתכם במהירויות של מעל 120 קמ"ש דרך מסלול באורך כמעט 3 קילומטר היורד מגובה 1,700 לגובה 1,200 מטר מעל פני הים.

מחיר כרטיס ליחיד הוא כ-250 עד 300 שקלים, והאומגה פתוחה לאינדיבידואלים ששוקלים בין 40 ל-130 ק"ג.

» לעוד מידע על האומגה של דובאי


לוח ריחוף (Flyboard)

פעילות יחודית למדי שניתן למצוא בדובאי, לוח הריחוף מאפשר לכם לרחף בגובה של עד 15 מטרים מעל פני הים ולבצע פעלולים בעודכם נגררים מאחורי סירה. בניגוד ל-Parasailing (מצנח מחובר לסירה), כאן יש לכם יכולת תמרון עצמאי רחבה בעזרת סילוני המים שנורים מהלוח ומחזיקים אתכם באוויר.

פעילות ה-Flyboard מוצעת במגוון חופים ברחבי דובאי, ולרוב פתוחה לגילאי 13 ומעלה. מחיר טיפוסי הוא כ-500 שקלים ליחיד עבור כל חצי שעה.


צניחה חופשית (Skydive)

מועדון הצניחה Skydive Dubai נמצא על החוף, קרוב לאמצע הדרך בין הגשר אל האי המלאכותי פאלם ג'ומיירה לבין המרינה וחוף JBR. המקום מציע מגוון פעילויות, בהן צניחה זוגית עם מדריך (או צניחה עצמאית לצנחנים מורשים).

בצניחה מודרכת יטיס אתכם מטוס קל לגובה של 4 ק"מ מעל פאלם ג'ומיירה או המדבר, לבחירתכם, ואז תקפצו, קשורים למדריך, לטיסה שחותכת את האוויר במהירויות גבוהות, מוקפים בנוף מרשים ב-360 מעלות. בגובה של כ-1.8 ק"מ יפתח המצנח ואת שאר הדרך לקרקע תבלו בריחוף עדין יותר. צניחה מודרכת פתוחה לגילאי 12 ומעלה ועלותה בין 1600 ל-2000 שקלים.

» לעוד מידע על הצניחה החופשית בדובאי


קפיצת באנג'י (Bungee Jump)

לנפילה חופשית מגבהים נמוכים יותר, בקרו במרכז Zero Gravity שעל הדרך הראשית של העיר, רחוב שייח' זאייד, מעט דרומית מהגשר שלו מעל נחל דובאי. אל תתבלבלו עם מועדון החוף\מסעדה Zero Gravity, שנמצא בשטח מועדון הצניחה Skydive Dubai כעשרים קילומטרים משם.

ב-Zero Gravity מציעים קפיצות בחבל באנג'י ממנוף בגובה 50 מטר מעל פני הקרקע. ניתן לקפוץ החל מגיל 14, לבד או בזוג, במחיר של כ-300 שקלים לקפיצה.


הקלע (Slingshot)

מי שלא מספיק לו ליפול, ורוצה להשתגר באוויר כמו לוליין קרקס מתותח, ימצא את מבוקשו בחוף העפיפונים במתקן הקלע, המופעל על ידי אותה חברה (XDubai) שאחראית לאומגת ה-Xline מעל המארינה.

הקלע ניתן לתיאור כבאנג'י אופקי במקום אנכי. במקום לתת לכוח המשיכה לעשות את העבודה, הקלע נמתח לאחור כמו רוגטקה ענקית ואז משגר את רוכבו להאצה של 400 אחוזים מכוח המשיכה (4G) שמביאה אותו מ-0 ל-100 קמ"ש ב-0.5 שניה, עף בגובה של ארבעה מטרים מעל החוף עד שהכבלים הגמישים עוצרים אותו.

מחיר כרטיס הוא כ-250 שקלים.


צלילה עם כרישים (Shark Diving)

קניון דובאי באזור הדאונטאון הוא ביתו של אקווריום דובאי, אקווריום מי ים ענקי בו שוחים כ-35,000 יצורים, כולל כ-400 כרישים. עם או בלי רשיון צלילה, האקווריום מציע למבקרים חוויית צלילה עם כרישים שאין בה רגע דל. בעלי רישיון צוללים עם מדריכים ויכולים להתקרב לטווח נגיעה מהכרישים, בעוד מי שאין לו רישיון צולל עם קסדת אמודאי בתוך כלוב מתכת מסורג המכיל עד ארבעה אנשים.

החוויה, הפתוחה לגילאי 12 ומעלה, עולה בסביבות 500 שקלים לפעילות באורך כשעה.

» לעוד מידע על אקווריום דובאי


מפלח הים (תרגום חופשי ל-Seabreacher)

זה מטוס! זו סירה! לא, צוללת! הפלא ההנדסי שנקרא Seabreacher הוא רכב ימי עם חופה בולטת שחותך את פני המים כמו כריש או אורקה, במהירויות של עד 90 קמ"ש. ה-breacher מסוגל להתהפך ולהתגלגל, לשנות כיוון ברגע, לצלול לעומק של עד שלושה מטרים ולקפוץ לגובה של עד חמישה. יצירה של שני מהנדסים, אמריקאי וניו-זילנדי, שרצו לתת לאנשים את היכולת לשחות כמו דגים באוקיינוס, ה-breacher מיוצר רק על פי הזמנה ועד היום נמכרו פחות מ-200 כאלה (במחיר התחלתי של 300,000 שקלים). כמה מהם שוחים בחופי דובאי, ונקודת היציאה שלהם נמצאת ברציף 4 שליד חוף העפיפונים.

ניתן לצאת לשיט עם מדריך ב-Seabreacher בעבור כ-450 שקלים לרבע שעה או 750 שקלים לחצי שעה.


הפעילויות שסוקרו הן טעימה בלבד מחוויות ההרפתקה שפתוחות לפניכם בדובאי. עם פארקי מים ושעשועים מובילים בתחומם ומבחר כמעט אינסופי של פעילויות ספורט ימי; מגוון רכבי הספורט, היוקרה והרכבים האקספרימנטליים מהרחבים בעולם; ומדבר רחב ידיים שניתן לחקור בכל דבר מאופני הרים ועד כדור פורח, החוויה הבאה נמצאת רק מעבר לדיונה. חטפתם הרעלת אדרנלין? אתם זקוקים לסוג קצת רגוע יותר של ריגושים? חקרו את העולם הקולינרי העשיר של העיר, נוחו בחופים היפים או טפסו לנקודות התצפית בכמה מהמבנים היחודיים בעולם.

לעוד – אטרקציות בדובאי

מצאת טעות? יש לך מידע שחשוב שנוסיף? לחץ כאן

© 2021 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
דילוג לתוכן