אורית מסכמת 5 ימים מושלמים בדובאי

דובאי וואי וואי וואי ….. תתכוננו זה ארוך….

אורית מסכמת 5 ימים בדובאי

היום הראשון – יום ג'

המראנו בשעה 16.00 ונחתנו שם כעבור כ-3 שעות, אצלם היה 21.00 שדה התעופה מאוד יפה, נקי והכל מתוקתק, מעבר הגבול זריז הרבה עמדות, גם בדיקות הקורונה היו מהירות, יש להם מלא מלא עמדות לבדיקה וצ'יק צ'ק נבדקנו וקיבלנו מדבקה.

המשכנו לקבלת המזוודות ויצאנו החוצה, אני הזמנתי מראש מונית גדולה ל-4 אבל הבחור שחיכה לנו היה עם מונית רגילה ולא גדולה אז נאלצנו להתפצל. בדיעבד חבל שהזמנתי כי ביציאה מהשדה יש מלא מלא מוניות, רק מחכות לכם.

לגבי מוניות, מכיוון שהיינו 4 בנות יכולנו לנסוע יחד רק במונית גדולה, מונית רגילה זה עד 3 אנשים, ממליצה לנסוע רק במוניות צהובות עם כובע המונה מתחיל ב-5 דרהם, לא ממליצה לעלות על המוניות השחורות הן אמנם יפות ויוקרתיות אבל המחיר גבוה מאוד, שימו לב גם למי שמזמין באפליקצת כרים לשים לב איזו מונית מזמינים, כי אנחנו פעם אחת הזמנו דרך כרים ולחצנו על מונית MAX ושילמנו פי 2 ממחיר של מונית רגילה, רק כעבור יומיים ששאלנו מישהו למה שילמנו כל כך הרבה הבנו שלחצנו על מונית לא טובה, אפשר באפליקציה לראות בדיוק מראש כמה הנסיעה תעלה, בקיצור לשים לב, עוד עצה חשובה: תמיד תשאלו את הנהג כמה בערך תעלה הנסיעה? הם עונים שיש מונה, תתעקשו על לדעת בערך כדי שלא תהיינה הפתעות., כל הנסיעות צריכות לעלות בין 30-70 דרהם ואין צורך לתת טיפ).

הגענו למלון "דוסיט תאני" מלון 5 כוכבים ברמה גבוהה מאוד, הזמנו שם סוויטת קינג עם שני חדרים מטבח וסלון היה מדהים, שרות מצויין, נהנינו מאוד מכל השהיה שם. כל דבר שרצינו חייגנו 0 ומיד עלה מישהו וטיפל בבקשה/בעיה וכל מה שרצינו (יום אחד רציתי לגהץ משהו ולא הצלחתי להפעיל את המגהץ עלה מישהו הדליק לי את המגהץ חימם אותו לטמפרטורה ועוד שניה גם היה מגהץ לי 😊 עד שהגענו היה כמעט 11 בלילה והיינו צריכים להיות בבידוד עד קבלת התוצאות של ה-PCR וממילא לא תכננו לצאת לשום מקום, פרקנו את המזוודות וישבנו לנו בסלון השקפנו על בורג' חליפה שבצבץ מהחלון, נרגענו והלכנו לישון.

היום השני – יום ד'

קמנו לנוף משגע, התלבשנו ולקחנו מונית לכיוון העיר העתיקה, בדרך ביקשנו מהנהג לעצור לנו בעוד כמה מקומות יפים לאורך הדרך וירדנו להצטלם וחזרנו, הבחור החביב חיכה לנו בסבלנות במונית (אל דאגה הוא שולם על כך) ראינו את הארנה של קוקה קולה, THE GREEN PLANET, המסגד הגדול, הנמל, רצועת החוף של ג'ומיירה ועצרנו ברחוב פהידי. שם טיילנו ברגל בסמטאות העיר העתיקה של דובאי, דובאי הישנה, לפני עידן הנפט, נכנסנו לאכול בראנצ' בפאטיו של מלון עם המון חפצי אמנות ואספנות.

המשכנו לטייל בסמטאות השכונה העתיקה עד לנהר, שם לקחנו סירה (אברא – 2 דרהם ולא 1 כמו שכתוב בכל מקום) שלקחה אותנו לצד שני של הנהר לשוק הזהב ושוק התבלינים. מכיוון שהיינו קצת קצרות בזמן כי בשעה 2 היו לנו כרטיסים למסגרת עשינו את השוק במהירות, ולקחנו מונית למסגרת.

המסגרת של דובאי – היו לנו כרטיסים מראש אז נכנסנו בלי לחכות בתור, הצטלמנו עם המסגרת מכל הכיוונים, ואז נכנסנו למבנה בצורת מסגרת שנמצא בין דובאי העתיקה לדובאי המודרנית, בכניסה למבנה המסגרת יש מעין תערוכה ובה מוצגות תמונות ומיצגים שמתארים את דובאי העתיקה, כיצד הם חיו וממה התפרנסו לפני עידן הנפט (בעיקר עסקו בדיג) ואז עלינו במעלית שקופה שמשקיפה על כל הצד העתיק של דובאי מגיעים למעלה (גובה של 150 מטר מעל פני הקרקע) למעלה רואים מצד אחד את דובאי העתיקה (בתים נמוכי קומה וחומים) ומצד שני את דובאי המודרנית עם המגדלים רבי הקומות וכל החדשנות. ובאמצע הקומה יש רצפה שקופה שאפשר ללכת עליה ולראות את כל הגובה הרב!

אח"כ ירדנו במעלית אחרת גם כן שקופה וירדנו למטה, לפני היציאה החוצה רואים מיצג תלת מימד על כל החדשנות וכל מה שעובדים עליו בדובאי וכיצד תראה דובאי בעשורים הבאים!! פשוט מדהים. לא להאמין!! ביציאה כמובן עוברים בחנות המזכרות כמובן שלא יצאנו בלי כלום….. משם לקחנו מונית גדולה לבורג' חליפה.

הבורג' חליפה – הנהג הוריד אותנו בצד אחד של הקניון (מול דובאי) לקח לנו שעה בהליכה מהירה למצוא את הכניסה לבורג'. היו לנו כרטיסים לשעה 5 לתצפית בשעת השקיעה מקומה 124-5 מדהים מדהים מדהים!! נכנסים למעלית שעולה תוך דקה מ-0 ל-124 היינו בקומה 124 (לא עלינו ל-125) והצטלמנו מכל פינה, יצאנו למרפסת פתוחה לכל הנוף והצטלמנו מזוויות שונות כל כמה צעדים נגלה נוף אחר.

מדהים לראות את כל הנוף ביום בשקיעה ובלילה כשנדלקים כל האורות, ולקינוח בחנות המזכרות (בחיי שהתלהבתי מכל הפיצ'פקס שם וקניתי הרבה, אני בדרך כלל לא קונה מזכרות).

כשהרגשנו שמיצינו (כעבור כשעה וחצי) ירדנו למטה לקניון ונכנסנו למסעדת זוזו (ZOU ZOU) המרפסת היתה מלאה אז ישבנו בפנים (אי אפשר להזמין מקום מראש, באים מחכים ונכנסים) אכלנו ומאוד נהנינו ואח"כ יצאנו החוצה לראות את המזרקות. מרגש מאוד ויפה בטרוף. הסתובבנו לנו עוד קצת בקניון לכיוון המוניות ומשם חזרה למלון. ביציאה מהקניון יש מקום מלא מוניות וממתינים כמה דקות בתור ונכנסים למונית. גם שם יש מוניות רגילות וגדולות ויקרות. שימו לב.

היום השלישי – יום ה'

הזמנו ליום חמישי שתי אטרקציות אקסטרים (יש להוסיף בביטוח חצי דולר על פעילויות אקסטרים) שיט בסירת מנוע שעתיים ובצהרים ספארי במדבר. יצאנו לשיט, הנהג לא הבין בדיוק מה רצינו לקח אותנו למרינה אחרת, שם לא היה לי אנטרנט חיפשנו מקום עם וויפיי וסמסתי להראל את המיקום שלנו כדי שיגיד לנו היכן השיט? הוא שלח לי מיקום ואמר שאנחנו בכלל לא באזור, לקחנו מונית נוספת למיקום המדויק החדש ובנתיים הראל יידע את הבחור של הסירות שאנחנו מתעכבות, בנתיים הבחור הכניס זוג אחר שבא לשיט וכשאנחנו הגענו אליו הוא נתן לנו פחיות שתיה, אמר לנו לשבת להרגע (ראה שהיינו קצת נסערות שהגענו באיחור) הרגיע אותנו שהראל דיווח לו והוא סידר את העניינים ותכף תגיע הסירה, יצאנו לשיט ממש כייפי בסירת מנוע חמודה עם נהג מקסים שהראה לנו את כל קו החוף ואת כל דובאי מהים, עצר לנו במקומות שרצינו להצטלם ואף צילם אותנו (והצטלמנו איתו) והחזיר אותנו בשלום, שם ישבנו לאכול במסעדת דגים לבנונית שהיתה ליד השיט (לעוד: מסעדות בדובאי).

משם לקחנו מונית חזרה למלון, החלפנו בגדים צ'יק צ'ק וירדנו למטה כבר חיכה לנו הנהג ההודי החמוד שלקח אותנו בג'יפ לספארי. נסענו בג'יפ פרטי טויוטה חדשה יפה וממוזגת, נסענו לשרג'עה (האמירות השכנה לדובאי) כשהגענו לחולות הוא הוריד קצת את האויר מהגלגלים והתחיל ברייסים.

היה כיף מאוד, כשביקשנו שיאט קצת האט ונהג כמו שרצינו. היה מאוד קשוב לנו, בדרך גם נתן לנו בקבוקי מים שנשתה. בחולות כשרצינו להצטלם לקח אותנו לאיזו דיונה ואף צלם אותנו תמונות מהממות, הבאנו כאפיות הוא גם סידר לנו את הכאפיה על הראש לכל אחת.

אח"כ נסענו לחאן, עלינו על גמל, גלשנו בחול על סנדבורד (והציע לנו גם טרקטורון אבל לא רצינו) הצטלמנו המון (זמן שקיעה תמונות משגעות) ואח"כ התיישבנו לנו על הפופים, הוא הראה לנו את הדוכנים שם במקום הסביר לנו היכן אוכלים היכן שותים, היכן הוא חונה עם הג'יפ שלו שנדע בסוף הערב לאן להגיע, החלה ההופעה היה מדהים!

ארוחת ערב מאוד טעימה, הנהג שלנו גם דאג לנו אח"כ לעוד שתיה בדק שאכלנו ושתינו ושכיף לנו (אומרת לכם הוא היה מדהים!! כל כך היה חשוב לו שנהנה מכל מה שיש להם שם להציע!) לאחר הארוחה היה גם קפה ותה שם כשהכל הסתיים הלכנו לשירותים וטיפה התעכבנו אז הוא בא לבדוק מה קרה לנו? לקח אותנו חזרה. מכיוון שהיינו צריכות לעשות PCR ביקשנו שיוריד אותנו בקניון דובאי ולא במלון והוא הסכים בשמחה.

לצערנו עד שהגענו היה כבר 10 וסגרו שם את העמדה של הבדיקות. חזרנו למלון וישבנו קצת לדרינק במועדון שנמצא במלון למטה ושמו VIEW ומשקיף על הבורג'.

היום הרביעי – יום ו'

קמנו ב-8 הבודק של ה-PCR הגיע ב-8:30 עלה לחדר ועשה לנו את הבדיקה (בפיג'מה) שילמנו 120 דרהם כל אחת והתארגנו. עלינו לאכול ארוחת בוקר במלון (הזמנו חדר בלי ארוחת בוקר כי רוב הבקרים יצאנו מיד לאטרקציות אבל בחמישי בערב הודענו בקבלה שאנחנו רוצות לאכול למחרת א.בוקר שילמנו 90 דרהם ורשמו אותנו לארוחה, הארוחה היתה טעימה, מגוונת, בופה ענק עם כל מיני דברים ממטבחים שונים: אסייאתי, איטלקי ועוד, פירות ולחמים, וקינוחים כיד המלך אכלנו ושתינו להנאתנו בקומה ה-24 עם הנוף של הים מהחלון).

עלינו קצת לקומה ה-36 לראות את הבריכה על הגג של המלון מי שרצתה קצת התחרדנה בשמש מי שרצתה ירדה לחדר להחליף בגדים ובשעה 12:30 יצאנו לכיוון הגלגל הענק.

היו לנו כרטיסים לשעה 2 אבל הגענו לפני והכניסו אותנו בלי בעיה (לדעתי בכלל לא הסתכלו על השעה) הגלגל מסתובב בלי הפסקה, לא עוצר, יש נקודה שבה יורדים מהתא ואחרי שהתא מתרוקן מעלים בנקודה הבאה אנשים לתא הריק) וכך הגלגל מסתובב נון סטופ כל סיבוב אורך כ-40 דקות.

הנוף מעלף!! הצטלמנו מכל הכיוונים בכל הזוויות האפשריות, נהנינו מאוד, ובסיום הסיבוב נשארנו עוד קצת למטה, לפני הכניסה לגלגל יש ביתנים קטנים, בכל ביתן יש אוכל מהיר אחר, יווני, סיני , גלידות ועוד. אכלנו משהו כדי שלא נהיה רעבות חס וחלילה כי משם נסענו לגן הפרחים ולגלובל וילג'.

התפצלנו לשתי מוניות ואמרנו לנהג "מג'יק גרדנס", בנתיים השמש התחילה לשקוע אז היינו בגנים המדהימים בזמן שקיעה וראינו אותם ביום ובלילה, מ ה מ ם !!! פשוט מקום מדהים (היינו שם שעתיים) ומשם נסענו לגלובל וילג' עוד מקום מהמם ענק בגדולו חייבים להגיע לשם עם נעלי ספורט או נעלי הליכה נוחות, בדוכנים הראשונים ממש התלהבנו מכל דבר, בהמשך הבנו שזה די חוזר על עצמו (גלביות, תבלינים, ריבות שמנים ועוד) יש כמה ביתנים משגעים בעיצובם כמו אירן , מצרים ותימן שאני ממש אהבתי, אבל לא ויתרנו ועברנו דוכן דוכן. ראינו את כולם.

באמצע היו גם זיקוקי דינור (כנראה לכבוד יום העצמאות) אכלנו משהו באחד הדוכנים שלאורך הרחוב הראשי ישבנו גם קצת לשחרר את הרגליים העייפות וכשסיימנו לראות את כל הביתנים חזרנו במונית למלון. היה כבר 1 לפנות בוקר כשיצאנו (היינו שם כחמש שעות!) הגענו גמורות מעייפות עם רגליים כואבות.

היום החמישי – יום שבת

מכיוון שהטיסה חזרה היתה צריכה להיות ב-2:30 לא תכננתי כלום לשבת, אבל הטיסה נדחתה ל-8 ואח"כ לחצות, אז היה לנו את כל היום. החלטנו ללכת לים. בחרנו בחוף זירו גראביטי וזה פשוט היה סיום מושלם לטיול מושלם. קמנו באיזי, שתינו קפה ארזנו את כל הדברים עשינו צ'ק אאוט ואחסנו את המזוודות שם בשמירת חפצים.

הדפסנו את כל הניירת שצריך (אישור על ה-PCR השלילי, אישור חזרה לארץ, אישור על תשלום PCR בישראל) ויצאנו לים ונשארנו שם עד 6 בערב, חזרנו למלון ישבנו שוב ב-VIEW למשוב סיכום טיול על קפה ואקלר ונסענו לשדה.

נוסעים לדובאי?

ממליצה בחום לפני הטיסה לקרא הכל, להחליט איזו אטרקציות מתאים לכם לעשות? יש המון אבל לא הכל מתאים לכל אחד! ולהזמין מראש את האטרקציות שמתכוונים ללכת אליהן (אצל חן/הראל).

אי אפשר להספיק לראות הכל, אם יש לכם 8 ימים עשו כל יום אטרקציה אחת גג 2 (אם הן סמוכות) ותהנו באיזי ממה שיש לדובאי להציע. לנו היו רק 3 ימים מלאים לכן הכנסנו 2-3 אטרקציות ביום אבל זה היה מרתוני אנחנו נהנינו אבל זה לא מתאים לכל אחד!

שופינג לא עשינו. פחות עניין אותנו. המחירים בקניון לא היו זולים (כמו בארץ או יותר יקר) וקניונים יש פה בשפע אז לא בזבזנו זמן בקניון. מה גם שקניון דובאי הוא הענק ביותר בעולם וצריך שבוע אם רוצים לראות את כולו!!

אין לי ספק שאחזור לדובאי!! לפחות עוד פעם אחת.


» לפוסט המקורי בקובצת הפייסבוק שלנו

שם תוכלו לשאול ולהתייעץ עם אורית בכל הקשור לטיול המהמם שלה בדובאי.

שתפו את הכתבה

מצאת טעות? יש לך מידע שחשוב שנוסיף? לחץ כאן

© 2021 | כל הזכויות שמורות לאיי ג'וין בע"מ
דילוג לתוכן